Wszystkie promocje


<<< powrót

17.07.2009

Olympus LS-11: nagradzane kieszonkowe studio powraca w nowej wersji. Doskonałe nagrywanie dźwięku na każdą okazję. 

drukuj strone

Powiększ

Powiększ

Powiększ

 

Nowy linearny rejestrator dźwięku PCM Olympus LS-11 oferuje niezrównane połączenie zaawansowanej technicznie jakości dźwięku, mobilności i wszechstronnej kreatywności. Zapewnia to realizację wyrazistych i bogatych nagrań dźwiękowych rejestrowanych dosłownie wszędzie, zarówno w biurze jak i na ulicy, na tanecznym parkiecie czy w krainie delikatnych dźwięków natury. Olympus LS-11 kontynuuje nagradzany styl i możliwości swego poprzednika, modelu LS-10, wznosząc je na nowy poziom. Poprawiono jeszcze bardziej wygodę użytkowania dając możliwość zarejestrowania za każdym razem doskonałego pliku audio poprzez naciśnięcie jednego przycisku. Zaprojektowany, by stanowić naturalne dopełnienie nowoczesnego mobilnego stylu życia, LS-11 doskonale leży w dłoni dając użytkownikowi maksimum swobody i ogromną wszechstronność zastosowań. Idealny dla muzyków, dziennikarzy, podcasterów oraz każdego, kto bezpośrednio chce uzyskiwać wysokiej jakości nagrania z możliwością ich natychmiastowego odtworzenia - jest to po prostu kieszonkowe studio nagraniowe rejestrujące dźwięk ze wspaniałą jakością 24bit/96kHz. Wprowadzone nowe funkcje edycyjne umożliwiają edytowanie plików bezpośrednio w urządzeniu, zaś funkcja automatycznego nagrywania zapewnia, że realizujący nagranie nie uroni żadnego dźwięku, bowiem rejestrator włącza się automatycznie, gdy tylko osiągnięty zostanie określony poziom dźwięku. Poza wyjątkowo długą żywotnością baterii LS-11 posiada bardzo pojemną pamięć wewnętrzną 8GB, a także gniazdo dla kart SD rozszerzające możliwości zapisu. Wysokiej jakości, elegancki i kompaktowy model LS-11 utrzymany w srebrnej kolorystyce będzie dostępny począwszy od sierpnia 2009.


Najwyższej jakości dźwięk i doskonałe funkcje
Rejestrator dźwięku Olympus LS-11 sprawi, że nie uronisz żadnego dźwięku. Dysponując technologią VCVA* umożliwiającą korzystanie z funkcji automatycznego nagrywania rejestrator automatycznie włącza się, gdy wykryje określony poziom dźwięku. Aby realizowane nagrania były przejrzyste i dobrze zorganizowane, ta sama funkcja sprawia, że LS-11 automatycznie zatrzymuje nagrywanie, gdy natężenie dźwięku spadnie poniżej określonego poziomu. Gdy przejrzyste i wyraziste nagrania zostaną już zarejestrowane ten zaawansowany technicznie model płynnie odtworzy pliki tego samego formatu lub takie, które mają tę samą częstotliwość próbkowania. Ponadto, pełną wygodę korzystania z nagrań zapewnia funkcja indeksowania, która pozwala na wstawianie znaków indeksu podczas nagrywania i odtwarzania**. Dodatkowo, aby mieć pewność, że w nagraniu nie zagubią się istotne szczegóły LS-11 oferuje poprawioną jakość dźwięku w zakresie niskich częstotliwości. Pozwala to na zarejestrowanie jeszcze większej liczby szczegółów niż dotąd.

Charakteryzując się wysoką czułością oraz dysponując stereofonicznymi mikrofonami z redukcją zakłóceń, a także częstotliwością próbkowania do 24bit/96kHz przy nagraniach PCM, rejestrator Olympus LS-11 daje również użytkownikom możliwość wyboru jednego z trzech formatów pliku dźwiękowego: WMA, MP3 oraz WAV. Spośród innych zaawansowanych funkcji należy wymienić generator podwójnego zegara oparty na próbkowaniu 44.1kHz oraz 48kHz, który jest szczególnie pomocny w przypadku wielościeżkowych nagrań. Możliwy jest także podział nagrań, jak również częściowe kasowanie zawartości pliku oraz przenoszenie i kopiowanie plików pomiędzy wewnętrzną pamięcią rejestratora a kartą pamięci SD.

Imponująca pojemność zapisu, długa żywotność baterii
Model LS-11 dysponuje obszerną 8GB pamięcią wewnętrzną, a dodatkowo posiada gniazdo kart SD, co pozwala z łatwością powiększyć dostępną pojemność zapisu. Rejestrator jest kompatybilny z formatem SDHC, co pozwala na korzystanie z 32GB dodatkowego miejsca zapisu. Aby zagwarantować efektywne wykorzystanie całej dostępnej pojemności pamięci LS-11 oferuje wyjątkowo długą żywotność baterii umożliwiającą prowadzenie nagrań nawet przez 23 godziny.

W pełni intuicyjna, prosta obsługa
Leżący doskonale w ręku LS-11 wyróżnia się stylowym srebrnym korpusem ze specjalnie uformowanym metalowym pokrętłem głośności oraz pokrętłami poziomu zapisu. Ergonomiczna forma sprawia, że korzystanie z rejestratora to prawdziwa przyjemność, zaś kompaktowa konstrukcja pozwala bez trudu wsunąć go do kieszeni, torby czy plecaka, by zawsze był pod ręką, gdy tylko nadarzy się ciekawa okazja do realizacji nagrania. Nowy model posiada wbudowany głośnik stereofoniczny dla natychmiastowego odtwarzania, jak również gwint statywu ułatwiający szybkie zamocowanie rejestratora. Warto wspomnieć, że jest on kompatybilny z systemami operacyjnymi Windows i Macintosh, oraz jest dostarczany z cenionym oprogramowaniem do produkcji muzycznej, Cubase 4 LE opracowanym przez firmę Steinberg. Pozwala to na odtwarzanie nagrań PCM próbkowanych z jakością 24bit/96kHz – wyższą niż są w stanie zapewnić standardowe odtwarzacze.

W zestawie z rejestratorem Olympus LS-11 znajduje się również pilot zdalnego sterowania na podczerwień, nowy pokrowiec mieszczący również akcesoria, kabel USB, kabel audio oraz dwie chroniące przed wiatrem osłony mikrofonów. Spośród dodatkowych opcjonalnych akcesoriów należy wymienić zasilacz sieciowy, mikrofon konferencyjny ME30W oraz akumulatory Ni-MH.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM będzie dostępny w sprzedaży począwszy od sierpnia 2009.

Linearny rejestrator dźwięku LS-11 PCM – podstawowe cechy i funkcje:

 • Jakość próbkowania do 24bit/96kHz oraz nagrywanie PCM
 • Długa żywotność baterii (23 godziny czasu nagrywania)
 • Wysokiej jakości mikrofony 
 • Różne formaty nagrywania WAV/WMA/MP3
 • 3 tryby: Normalny, Szerokokątny, Zoom
 • Bezstopniowe odtwarzanie
 • Funkcja indeksowania
 • Edycja plików
 • Transfer plików i kopiowanie
 • Elegancka, kompaktowa metalowa konstrukcja
 • 8GB pamięci wewnętrznej
 • Gniazdo kart SD
 • Wbudowany głośnik stereofoniczny
 • Urządzenie klasy USB Audio
 • Przycisk funkcyjny: programowalny przycisk dla większości potrzebnych funkcji
 • Duży, podświetlany wyświetlacz (1.8 cala)
 • Automatyczna lub manualna regulacja poziomu nagrywania (manualna z możliwością zastosowania ogranicznika)
 • 2 baterie AA zapewniające długi czas nagrywania i odtwarzania 
 • W komplecie pilot zdalnego sterowania na podczerwień
 • W zestawie zaawansowane oprogramowanie Steinberg do produkcji muzycznej Cubase 4 LE łącznie z opracowanymi przez Olympus specjalnymi materiałami wideo 
 • Automatyczne nagrywanie
 • Menu dostępne w 6 wersjach językowych (angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej, włoskiej, rosyjska)

* VCVA – Technologia aktywacji nagrywania głosem
** Tylko w trybie PCM

 Materiały do pobrania:

Informacja prasowa [Format: WORD]

Dyktafon Olympus LS-11
Aktualności Produkty Pobierz Pasjonaci Serwisy

Aktualności

Nowości

Cennik

Marcin Dobas

E-M1 Service Plus

Promocje

Aparaty

Katalog

Jacek Kowalczyk

OM-D

RSS

Audio

Reklamy

Janusz Walczak

PEN

Akcesoria

Logotypy

Wacław Wantuch

Olympusclub.pl

Lornetki

Sebastian Kawa

Facebook

© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies