Wszystkie promocje

Strona główna > Produkty > Aparaty cyfrowe > Olympus PEN - Mikro Cztery Trzecie (Micro Four Thirds)

Olympus E-P2 - PEN

Przyznane nagrody:


Marka_Godna_Zaufania

E-P2 PEN Olympus
EP-2_zloty_foton

E-P2 PEN Olympus
Olympus_E-P2_FOTOPOLIS

E-P2 PEN Olympus
Olympus_E-P2

 

Zdjęcia do pobrania:

E-P2 PEN Olympus
E-P2 sidele 14-42mm

E-P2 PEN Olympus
E-P2 front 14-42mm

E-P2 PEN Olympus
E-P2 17mm front

E-P2 PEN Olympus
E-P2 Body front

E-P2 PEN Olympus
E-P2 sideLe 17mm VF2

E-P2 PEN Olympus
E-P2 front_17mm VF2

E-P2 PEN Olympus
E-P2 17mm Leftside VF-2

E-P2 PEN Olympus
E-P2 17mm VF-2 degrees

E-P2 PEN Olympus
E-P2 17mm Leftside

E-P2 PEN Olympus
E-P2 back VF2

E-P2 PEN Olympus
E-P2 back

E-P2 PEN Olympus
E-P2 back tilted VF2

E-P2 PEN Olympus
EP-2 body top

E-P2 PEN Olympus
EP-2 17mm top

E-P2 PEN Olympus
E-P2 silverMZD14-42mm

E-P2 PEN Olympus
E-P2 silverBody

E-P2 PEN Olympus
E-P2 rightside black closed kit

E-P2 PEN Olympus
E-P2 rightside black kit

E-P2 PEN Olympus
E-P2 front black kit

E-P2 PEN Olympus
E-P2 back black kit

E-P2 PEN Olympus
E-P2 rightside black closed

E-P2 PEN Olympus
E-P2 rightside black

E-P2 PEN Olympus
E-P2 front black closed

E-P2 PEN Olympus
E-P2 front black

E-P2 PEN Olympus
E-P2 17mm CSS-S

E-P2 PEN Olympus
E-P2 sideLe 17mm_EMA-1

E-P2 PEN Olympus
E-P2 body lenses VF2

E-P2 PEN Olympus
VF-2 only


EZ-M1220_up


EZ-M1220 LH-48


EZ-M4518


EZ-M4518 LH-40B


EZ-M4015R silver


EZ-M4015R black


EZ-M1442IIR silver


EZ-M1442IIR black

E-P2 PEN Olympus
VF-2 sideLe Viewfinder

E-P2 PEN Olympus
VF-2 45degrees

E-P2 PEN Olympus
VF-2 45degrees

E-P2 PEN Olympus
EMA-1 Adapter


FL-14 sideLe


E-P1_FL-14 flash

E-P1 PEN Olympus
E-P1_VF-1 ViewFinder


VF-1 siedeLe


MZD-ED75-300mm Black


MZD-ED75-300mm Silver


MZD-ED40-150mm Silver


MZD-ED40-150mm Black


MZD_ED9-18mm


MZD_ED14-150mm


E-P1_MMF-1 Adapter


MZD_14-42mm white


MZD_ED17mm sideLe


MZD_ED14-42mm silver


MZD_ED17mm


MZD_ED14-42mm black


MZD_ED14-42mm Blk


E-P1_MF-2 OM_Adapter


E-P1_bodyjacket white


E-P1 BodyJacket


E-P1 bodyjacket_brown


LC-37 group


PRF-D37 filter


PRF-D40_5 filter


micro-four-thirds logo

E-P2 PEN Olympus
PEN side detail ports

E-P2 PEN Olympus
PEN back side detail

E-P2 PEN Olympus
PEN front

E-P2 PEN Olympus
PEN front VF-2 45deg

E-P2 PEN Olympus
PEN front VF-2 90deg

E-P2 PEN Olympus
PEN side to left

E-P2 PEN Olympus
PEN side to left VF-2

E-P2 PEN Olympus
PEN side to left VF-2 45deg

E-P2 PEN Olympus
PEN side to left VF-2 90deg

E-P2 PEN Olympus
PEN side to right VF-2

E-P2 PEN Olympus
PEN side to right VF-2 45deg

E-P2 PEN Olympus
PEN side to right VF-2 90deg

E-P2 PEN Olympus
PEN back

E-P2 PEN Olympus
PEN back VF-2

E-P2 PEN Olympus
PEN back VF-2 45deg

E-P2 PEN Olympus
PEN back VF-2 90deg


pik_accesory


pik_art


pik_micro


pik_is


pik_720_2


pik_dust

 

Jeszcze więcej możliwości wraz z Olympus PEN E-P2

Witamy w wymiarze PEN, gdzie jednoczą się forma i funkcjonalność, by zapewniać potencjał i jakość lustrzanki oraz prostotę i spontaniczność kompaktowego aparatu fotograficznego. Najnowszy, utrzymany w eleganckim stylu retro cyfrowy Olympus PEN bazuje na nagrodzony przez EISA w sezonie 2009/2010 “najlepszy Aparacie Roku”, ikonie stylu i jakości. Aby wzbogacić fotograficzny potencjał, nowy E-P2 posiada port akcesoriów, do którego można dołączyć elektroniczny celownik lub inne akcesoria. Ożywia on także twórcze impulsy poprzez dwa dodatkowe Filtry artystyczne i jednocześnie zapewnia wyjątkowo łatwą obsługę dzięki kolejnym innowacyjnym opcjom. Odziany w klasyczną czerń, wykonujący zdjęcia i rejestrujący filmy HD Olympus PEN wprowadza radość i prostotę obrazowania połączone z jakością charakterystyczną dla lustrzanki. Oto prawdziwa legenda w akcji – a dostępna będzie począwszy od stycznia 2010r.

Oparty na świetnych wzorcach
Aparat E-P2 może poszczycić się godnym pozazdroszczenia rodowodem. Wkraczając na rynek depcze niemal po piętach nagradzanego pierwszego aparatu Olympus Mikro Cztery Trzecie inspirowanego przełomowym designem oryginalnej, serii PEN stworzonej przez Maitani’ego. Drugi w serii cyfrowy model, oferuje jeszcze bardziej rozbudowane walory funkcjonalne i użytkowe dzięki kolejnym, nowym właściwościom:

· Port akcesoriów dla akcesoriów takich jak celownik czy mikrofony
· Dwa dodatkowe filtry artystyczne (Diorama oraz Przetwarzanie crossowe)
· Wzbogacająca kolorystykę funkcja i-Enhance 
· Śledzenie AF
· Zdalne sterowanie pokazem slajdów (poprzez HDMI)
· Filmowanie HD w trybie M

Doświadczyć prawdziwej swobody kadrowania
Uzupełniający gorącą stopkę dedykowany port akcesoriów zwiększa wszechstronność aparatu. Dwa pierwsze kompatybilne akcesoria to elektroniczny celownik oraz adapter zewnętrznego mikrofonu. Dzięki elektronicznemu celownikowi zyskujemy jasny, wysoko-kontrastowy podgląd obrazu w każdej sytuacji oraz 100% pokrycie pola kadru. Nachylany pod kątem do 90°, nie tylko przypomina celowniki aparatów średnio-formatowych, ale zapewnia też dodatkowe możliwości kadrowania ułatwiając fotografowanie z unikalnej, nietypowej perspektywy. Oczywiście, w celowniku na bieżąco widoczne są informacje o zdjęciu oraz wprowadzane regulacje obrazu. Wkrótce dostępne będą także kolejne moduły, jakie można dołączyć do portu akcesoriów, jak choćby adapter zewnętrznego mikrofonu dla różnych typów mikrofonów.

Jeden klik do kreatywności 
Rozległa gama możliwości obrazowania dla niemal nieograniczonej ekspresji, oto kluczowa charakterystyka tego aparatu. Inspirujące kreatywność dwa nowe filtry artystyczne dołączają do sześciu wprowadzonych już w poprzednim modelu. Skorzystaj z filtra Diorama, aby stworzyć iluzję modelu świata, bądź też poprzestawiaj kolory wraz z filtrem przetwarzania crossowego. Możesz też swobodnie posiłkować się nową funkcją i-Enhance, która ma zdecydowanie ludzkie umiejętności. Wzbogaca ona kolory, aby były mocniejsze niż w rzeczywistości i aby zdjęcie lepiej odzwierciedlało to, jak zapamiętaliśmy daną scenę – a przecież to wspomnienia są niejednokrotnie ważniejsze niż realistyczne odwzorowanie. Dodatkowo, aby każde ujęcie miało odpowiedni format Olympus oferuje kilka formatów kadru, jak również stwarza możliwość fotografowania z wielokrotną ekspozycją. Do dyspozycji fotografa jest również skala poziomnicy, tryb i-Auto oraz wygładzająca zdjęcia opcja e-Portretu.

Do bogatej listy funkcji aparatu dołącza śledzenie AF niesłychanie ułatwiające ostre odwzorowanie na zdjęciu poruszających się obiektów, jak np. bawiących się dzieci czy też sportowców w akcji. Gdy zaś przychodzi czas oglądania rezultatów, wystarczy wygodnie rozsiąść się i można oglądać pokaz zdjęć czy film HD sterując nimi przy użyciu pilota zdalnego sterowania telewizora, do którego podłączono aparat poprzez złącze HDMI. 

Kontynuacja dziedzictwa eleganckiego stylu i jakości lustrzanki
Najnowszy PEN dziedziczy niepowtarzalny wygląd i ultra kompaktową formę swojego powszechnie chwalonego siostrzanego modelu, wykorzystując także jego doskonałe technologie. Fotografujący mogą w pełni wykorzystać zalety zaawansowanego standardu w postaci systemu Mikro Cztery Trzecie gwarantującego jakość lustrzanki. Szeroka gama wymiennych obiektywów zapewnia bogactwo i wszechstronność optyki – począwszy od ultra cienkich obiektywów M.ZUIKO DIGITAL Pancake aż po całą linie obiektywów Cztery Trzecie (dołączane poprzez adapter). Wkrótce dołączą do nich dwa obiektywy Mikro Cztery Trzecie, które mają być wprowadzone w pierwszej połowie 2010 roku: M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm F4.0-5.6 (18-36mm*) super szerokokątny zoom oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm F4.0-5.6 (28-300mm*) silny teleobiektyw zoom. Dołączenie zewnętrznej lampy błyskowej, takiej jak utrzymany w stylu retro model Olympus FL-14, jeszcze bardziej rozszerza fotograficzne możliwości.

Gwarantem uzyskiwania wyrazistych i pełnych detali zdjęć jest 12.3 megapikselowy sensor Live MOS zabezpieczony systemem redukcji kurzu oraz współpracujący z wbudowaną w korpusie stabilizacją obrazu kompensującą poruszenia i drgania do 4 EV. W centrum całego systemu PEN znajduje się zapewniający szybkie i najwyższej jakości przetwarzanie obrazu – z czułością nawet do ISO 6400 – zaawansowany procesor obrazu TruePic V. Graficzny interfejs użytkowania zwapniający na żywo kontrolę parametrów (Live Control GUI) upraszcza obsługę, gdyż efekty poszczególnych funkcji mogą być monitorowane w czasie rzeczywistym – zarówno na 7.6cm/3.0” ekranie HyperCrystal LCD jak i w elektronicznym celowniku, którego obrazu tworzy 1,440,000 punktów. 

Magia filmowania HD
Oferując możliwość rejestrowania filmów w formacie AVI (30klatek/sek.) z rozdzielczością HD 1280x720p oraz zapisując nieskażony dźwięk z jakością PCM, nowy PEN pozwala użytkownikom odkryć magię filmowania. W pojedynczym klipie można zarejestrować nawet siedmiominutowy materiał filmowy. Co więcej, liczne fotograficzne funkcje i opcje łącznie z Filtrami Artystycznymi, głębią ostrości, zmiennym kątem widzenia oraz śledzeniem AF, pozostają do dyspozycji również w trybie filmowania. Kolejną, dodatkową korzyścią jest możliwość wykorzystania do filmowania trybu M, co z pewnością stanowi dobrą wiadomość dla osób o twórczym zacięciu. Ponadto dzięki temu, że można filmować z wykorzystaniem dowolnego, dołączonego do PEN obiektywu, przed użytkownikami otwiera się całkiem nowy świat możliwości kształtowania filmowego kadru. Filmując można też za jednym naciśnięciem przycisku zapisać wysokiej rozdzielczości zdjęcie.

Model Olympus E-P2 bazuje na chwalonych i docenianych, bogatych możliwościach swego poprzednika. “Przy pojawieniu się pierwszego PEN, wielu dziennikarzy i ekspertów powiedziało nam, że wyznaczyliśmy całkiem nowy segment aparatów fotograficznych. Teraz zdecydowaliśmy się dodać szereg doskonałych funkcji takich jak choćby port akcesoriów czy nowe Filtry Artystyczne. Ten utrzymany w atrakcyjnym stylu retro i wykończony klasyczna czernią model będzie dostępny począwszy od stycznia 2010r. W ofercie znajdzie się też opcjonalny, dopasowany do aparatu skórzany pokrowiec na korpus również utrzymany w czarnej tonacji.


Dokumenty do pobrania:

Olympus_E-P2_PEN_specialist.doc [Rozmiar: 84 KB]
Olympus_E-P2_PEN_consumer.doc [Rozmiar: 62 KB]
Olympus_E-P2_PEN_specs.pdf [Rozmiar: 42 KB]
Ksiazka Olympus PEN - fotografia odkryta na nowo.doc
OI Share apps_EU_POL.doc
E-P2_Kits_EN_final_POL.doc [Rozmiar: 42 KB]
MZD-ED75-300mm_EN_final2_POL.doc [Rozmiar: 42 KB]
MZD-ED40-150mm_EN_final2_POL.doc [Rozmiar: 42 KB]
Two EISA Awards for Olympus_EU_POL.doc [Rozmiar: 42 KB]
PEN_Magazine_PL.pdf [Rozmiar: 4 MB] 
Olympus_PEN_logotypy.zip [Rozmiar: 866 KB]
PEN_E-P2_Product_Catalogue_PL [Rozmiar: 620 KB]
Konkurs_PEN_HD_film PEN dla olympusclub.pl.doc [Rozmiar: 620 KB]
100506 E-P2 silver_final_POL.doc [Rozmiar: 620 KB]

 

Serwis specjalny:

http://cameras.olympus.com/pen/pl-pl/

 
 

Aktualności Produkty Pobierz Pasjonaci Serwisy

Aktualności

Nowości

Cennik

Marcin Dobas

E-M1 Service Plus

Promocje

Aparaty

Katalog

Jacek Kowalczyk

OM-D

RSS

Audio

Reklamy

Janusz Walczak

PEN

Akcesoria

Logotypy

Wacław Wantuch

Olympusclub.pl

Lornetki

Sebastian Kawa

Facebook

© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies