Wszystkie promocje

Strona główna > Produkty > Aparaty cyfrowe > Olympus PEN - Mikro Cztery Trzecie (Micro Four Thirds)

Olympus E-PL2 - PEN lite


 

Przyznane nagrody:


Marka_Godna_Zaufania


DigitalFotoVideo E-PL2


FotoKurier E-PL2 OCENA


Fotopolis E-PL2 znakomity

Zdjęcia do pobrania:


E-PL2 black EZ-1442 PP-1


E-PL2 black EZ-1442


E-PL2 black EZ-1442


E-PL2 black EZ-1442


E-PL2 black EZ-1442 FCON-P01


E-PL2 black EZ-1442 MCON-P01


E-PL2 black EZ-1442 WCON-P01


E-PL2 black back


E-PL2_MAL-1


E-PL2 white EZ-1442


E-PL2 white EZ-1442


E-PL2 silver EZ-1442


E-PL2 silver EZ-1442


E-PL2 red front EZ-1442


E-PL2 red front EZ-1442


PT-EP03


E-PL people_1


E-PL2 people_2


E-PL2 people_3


E-PL2 black still


EZ-M1220_up


EZ-M1220 LH-48


EZ-M4518


EZ-M4518 LH-40B


EZ-M4015R silver


EZ-M4015R black


EZ-M1442IIR silver


EZ-M1442IIR black


MZD-ED14-42mm II black


MZD-ED14-42mm II black LH-40


MZD-ED14-42mm II silver


MZD-ED14-42mm II silver LH-40


MZD-ED75-300mm Black


MZD-ED75-300mm Silver


MZD-ED40-150mm Silver


MZD-ED40-150mm Black


MZD_ED9-18mm


MZD_ED14-150mm


MZD_14-42mm white


MZD_ED17mm sideLe


MZD_ED14-42mm silver


E-P1_MMF-1 Adapter


MZD_ED17mm


MZD_ED14-42mm black


MZD_ED14-42mm Blk


MA-P01


LH40_black


PP-1_01


PP-1_02


PP-1_03


PP-1_04


FCON-P01


WCON-P01


MCON-P01


MZD_ED17mm black


FL-14 sideLe


E-P1_FL-14 flash


E-P1_VF-1 ViewFinder


VF-1 siedeLe


VF-2 sideLe Viewfinder


VF-2 45degrees

E-P2 PEN Olympus
VF-2 45degrees


EMA-1 Adapter


MAL-1


E-P1 BodyJacket


E-P1 bodyjacket_brown


E-P1_MF-2 OM_Adapter


E-P1_bodyjacket white


PRF-D40_5 filter


LC-37 group


PRF-D37 filter


micro-four-thirds logo


pik_accesory


pik_art


pik_micro


pik_is


pik_720_2


pik_dust

 

Jeszcze prostszy w użytkowaniu i piękniejszy:Nowy, obsługujący Bluetooth® model Olympus PEN E-PL2
Wraz z pierwszym modelem PEN Olympus wprowadził prosty w użytkowaniu a jednocześnie zaawansowany aparat o wyjątkowym wzornictwie. Dziś model Olympus PEN E-PL2 przenosi tę rewolucję na całkiem nowy poziom. Jeszcze nigdy dotąd początkujący nie mieli tak wygodnego narzędzia fotografowania i filmowania z profesjonalną jakością lustrzanki. Aparat, który łączy w sobie duży, 3 calowy wyświetlacz, dostęp do Live Guide w trybie filmowania HD, poręczną tarczę wyboru funkcji „Live Wheel” oraz szybszy, lżejszy i niemal bezgłośny obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3-5-5.6 II. Najnowszy aparat z rodziny Olympus Mikro Cztery Trzecie, to prawdziwa uczta dla oka, piękny aparat o nowoczesnym wyglądzie. Jest on idealnym towarzyszem dzisiejszego pokolenia żyjącego rytmem portali społecznościowych – również dzięki nowemu modułowi komunikacyjnemu Olympus PENPAL Bluetooth® (PENPAL Bluetooth® Communication Unit**) oraz stale rosnącej gamie dedykowanych akcesoriów PEN. Ambitnym użytkownikom model E-PL2 stwarza możliwość eksplorowania rozległych obszarów wyobraźni. Można eksperymentować z filtrami artystycznymi zarówno w przypadku zdjęć, jak i filmów HD, w tym z nowym filtrem Dramatycznej Tonacji, a także wybierać optykę spośród 16 dedykowanych obiektywów Mikro Cztery Trzecie, trzech nowych konwerterów (makro, rybie-oko i szerokokątnego), a także 27 szkieł Cztery Trzecie i ponad 500 innych obiektywów (zakładanych poprzez adapter). Natomiast fanom łatwego i wygodnego fotografowania E-PL2 oferuje doskonałą jakość obrazu oraz nieskrępowaną swobodę tworzenia statycznych i ruchomych obrazów. Model E-PL2 będzie dostępny od stycznia 2011 r.

Walory użytkowe PEN 
Lekki i kompaktowy aparat E-PL2 stanowi punkt zwrotny w tworzeniu wygodnych dla użytkownika i pięknych aparatów fotograficznych. Wraz z całą gamą pomysłowych udoskonaleń, aparat ten wyznacza nowy wzorzec dla konkurencyjnych rozwiązań i poprawia nawet legendarne już walory użytkowe wielokrotnie nagradzanego modelu Olympus PEN E-PL1. Tak jak poprzednik, aparat E-PL2 posiada zintegrowaną funkcję Live Guide, która uczy początkujących użytkowników krok po kroku, jak robić wspaniałe zdjęcia – a obecnie to niezwykle przydatne rozwiązanie jest dostępne również w trybie filmowania HD. Nowe pokrętło sterujące „Live Wheel” umieszone na tylnej ściance aparatu ułatwia nawigację po menu oraz wybieranie właściwych funkcji bądź trybów, zaś większy 3 calowy ekran LCD o rozdzielczości 460,000 punktów jest idealny do kadrowania i przeglądania zdjęć. Inną niezwykle dogodną właściwością jest obsługa nowego formatu kart pamięci SDXC*, co zapewnia nie tylko wszechstronność sprzętu, lecz zabezpiecza także przyszłe możliwości zapisu, co jest szczególnie istotne dla dużych objętościowo plików filmowych HD.

Kreatywność PEN 
Tak jak aparat E-PL1, model E-PL2 zawiera w sobie dwie wspaniałe funkcjonalności – jest to zarówno doskonały aparat fotograficzny jak i kamera pozwalająca na swobodne rejestrowanie filmów HD. Idealny dla zapalonych filmowców aparat E-PL2 udostępnia użytkownikom również w trybie filmowania HD kreatywne opcje w postaci sześciu Filtrów Artystycznych – możliwości, którym nie jest w stanie sprostać żaden z rywali PEN. Wśród filtrów jest również nowy filtr artystyczny Dramatycznej Tonacji (wprowadzony w ślad za podobnym rozwiązaniem z flagowej lustrzanki Olympus, profesjonalnego modelu E-5), który wzbogacając kontrast tworzonych filmów i zdjęć nadaje im większą siłę wyrazu i jako fajny wygląd. Co więcej, rozbudowana funkcja Filtrów Artystycznych II oznacza, że użytkownicy mogą teraz nakładać dodatkowe efekty (Ramka artystyczna, Fotografia otworkowa oraz Zmiękczona ostrość) na istniejące już zdjęcia wykonane z zastosowaniem filtra. 

Jakość PEN 
Każdy aparat PEN zapewnia doskonałą jakość obrazu. Aby zapewnić tę jakość również w przypadku szybko poruszających się obiektów, aparat E-PL2 oferowany jest z niemal bezgłośnym obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II (ekwiwalent ogniskowych 28-84mm dla aparatu małoobrazkowego), który nie tylko szybciej ustawia ostrość, ale zapobiega także powstawaniu świszczącego dźwięku mechanizmów ustawiania ostrości, który bez wątpienia zrujnowałby każdą ścieżkę dźwiękową rejestrowanego filmu HD. Dzięki czułościom ISO aż do wartości 6400, prędkościom migawki do 1/4000 sekundy oraz zdjęciom seryjnym wykonywanym z częstotliwością 3 kadrów na sekundę, aparat E-PL2 jest w pełni wyposażony, by jak najlepiej wykorzystać doskonały system optyczny M.ZUIKO DIGITAL – i zapewnić doskonałe zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu. Inną korzyścią dla posiadaczy PEN jest efektywny, wbudowany w korpus system stabilizacji tego aparatu, który koryguje poruszenie obrazu niezależnie od zastosowanego obiektywu bądź konwertera. Poprzez takie rozwiązanie obiektywy M.ZUIKO DIGITAL są lżejsze od konkurencyjnych modeli, gdyż ich konstrukcja nie wymaga stosowania dodatkowej wbudowanej w obiektyw stabilizacji obrazu. Wraz z wydajnym 12.3 megapikselowym sensorem High Speed Live MOS, wielokrotną ekspozycją dla łączenia do trzech zdjęć RAW oraz wbudowaną lampą błyskową, model E-PL2 jest w pełni nasycony technologiami stanowiącymi znak rozpoznawczy serii PEN. To dziedzictwo wyraźnie staje się wyraźnie widoczne na wykonanych zdjęciach i zarejestrowanych filmach HD o wyjątkowej jakości – i to niezależnie od umiejętności i poziomu zaawansowania użytkownika.

Kolejna generacja akcesoriów PEN 
Użytkownicy E-PL2 zyskują jeszcze więcej możliwości niż dotąd w zakresie rozbudowy aparatu i zwiększania jego potencjału. Port Akcesoriów 2 za sprawą stale rosnącej gamy akcesoriów PEN otwiera przed użytkownikiem, całkiem nowy świat kreatywnych opcji i możliwości komunikowania się w sieci. Na przykład, nowy moduł komunikacyjny PENPAL (PENPAL Bluetooth® Communication Unit**) stanowi doskonały dodatek dla generacji facebook®’a. Kompatybilny z dowolnym aparatem wyposażonym w Port Akcesoriów 2, PENPAL pozwala użytkownikom zapisywać i wysyłać skompresowane zdjęcia bezpośrednio z aparatu do komputera lub smart fonu poprzez Bluetooth® – wystarczy jedno dotknięcie przycisku. W ten sposób można natychmiast prezentować i udostępniać swoje najlepsze zdjęcia przyjaciołom, rodzinie i kolegom za pośrednictwem portali społecznościowych. Inne akcesoria obejmują zestaw mikrofonowy SEMA-1, celownik optyczny oraz elektroniczny, jak również nowy zestaw oświetleniowy dla makrofotografii MAL-1 pozwalający na precyzyjną iluminację ujęć makro i zbliżeń przedmiotów, które mają być wystawiane na aukcjach internetowych. Użytkownicy mogą też wybierać spośród szerokiej gamy dostępnej optyki. Poza 27 obiektywami Cztery Trzecie oraz pięciuset innymi obiektywami, z których można korzystać za pośrednictwem adapterów model E-PL2 jest kompatybilny ze specjalnie opracowaną nagradzaną serią optyki Mikro Cztery Trzecie, czyli obiektywami Olympus M.ZUIKO DIGITAL. Dochodzi do tego jeszcze konwerter szerokokątny WCON-P01 dla fotografowania w pomieszczeniach i zdjęć krajobrazowych, specjalistyczny konwerter rybie oko FCON-P01 pozwalający uzyskiwać kreatywne efekty a także konwerter makro MCON-P01 dla fotografowania z ekstremalnie bliskiej odległości. Szczególną gratkę dla tych, którzy twórczo podchodzą do fotografowania stanowi kabel zdalnego wyzwalania migawki RM-UC1, którzy sprawia, że w aparacie E-PL2 można zablokować migawkę dla długiego naświetlania kadru z tzw. czasem B. 
Aparat E-PL2 Olympus PEN będzie dostępny od stycznia 2011.

Jakość obrazu

 • Filtry artystyczne w trybach filmowania HD oraz zdjęć, łącznie z filtrem Dramatycznej Tonacji
 • System ochrony przed kurzem w postaci filtra ultradźwiękowego
 • Niezwykle efektywna wbudowana stabilizacja obrazu 
 • Kompaktowy, szybki i niemal bezgłośny obiektyw M.ZUIKO DIGITAL 14-42mm 1:3.5-5.6 II (kompatybilny z funkcjami filmowania i fotografowania) 
 • Sensor obrazu High Speed Live MOS o efektywnej licznie 12.3 megapikseli

Prostota i wygoda użytkowania 

 • 3.0 calowy ekran LCD o rozdzielczości 460,000 punktów
 • Wygodne w użytkowaniu, obsługiwane pokrętłem Live Wheel menu funkcji
 • Przewodnik Live Guide w trybie filmowania HD
 • Podgląd Live View zarówno w trybie filmowania HD jak i fotografowania

Kreatywność i wszechstronność

 • Port Akcesoriów 2 dla kompatybilności ze stale rosnącą gamą różnorodnych akcesoriów PEN
 • Kompatybilność z modułem komunikacyjnym PENPAL (PENPAL Bluetooth® Communication Unit**)
 • Kompatybilność z nowym zestawem oświetleniowym do makrofotografii MAL-1 
 • Prędkości migawki do 1/4000 sek. oraz zdjęcia seryjne wykonywane z prędkością do 3 kadrów na sekundę
 • Tryb wielokrotnej ekspozycji do 3 zdjęć RAW
 • Czułości ISO do wartości 6400
 • Długa żywotność baterii litowo jonowej BLS-5
 • Kompatybilność z trzema nowymi konwerterami: Konwerterem szerokokątnym WCON-P01 (dla obiektywu 14-42mm 1:3.5-5.6 II) 
  Konwerterem rybie oko FCON-P01 (dla obiektywu 14-42mm 1:3.5-5.6 II) 
  Konwerterem makro MCON-P01 (dla obiektywów 14-42mm 1:3.5-5.6 II, 40-150mm 1:4.0-5.6 oraz 14-150mm 1:4.0-5.6)

Inne istotne cechy i właściwości

 • Kompatybilność z 16 obiektywami Mikro Cztery Trzecie, 27 Cztery Trzecie oraz 500 innymi obiektywami (poprzez adapter)
 • Wspaniały nowy design PEN 
 • Kompatybilność z kartami pamięci SDXC *

* SD jest znakiem handlowym SD Card Association.
** Zdjęcia mogą być wysyłane z modułu komunikacyjnego PENPAL Bluetooth® ( PENPAL Bluetooth® Communication Unit) do smartfonów obsługujących Bluetooth® o profilach OOP lub BIP. Przed zakupem prosimy o sprawdzenie kompatybilności swojego smartfonu. 

Dokumenty do pobrania:

E-PL2_Press Release_final_POL.doc [Rozmiar: 84 KB]
E-PL2 Specification Sheet ver1 0_POL.xls [Rozmiar: 84 KB]
Ksiazka Olympus PEN - fotografia odkryta na nowo.doc
OI Share apps_EU_POL.doc
Olympus E-PL2 - ulotka.pdf [Rozmiar: 840 KB]
Promocja_PEN_akcesoria_za_1zl.doc [Rozmiar: 400 KB]
Komplet materialow [Rozmiar: 8 MB]
Promocja_PEN_szkolenie_za_pol_ceny.doc [Rozmiar: 272 KB]
Baner_Promocja_PEN_szkolenie_za_pol_ceny [Rozmiar: 50 KB]
Specifications_Converters.xls [Rozmiar: 72 KB]
Specifications_PENPAL.xls [Rozmiar: 52 KB]
Specifications_Converters.xls [Rozmiar: 84 KB]


Filmy:

 

 

 

 

Serwis specjalny:

http://cameras.olympus.com/pen/pl-pl/

 

 

Strona produktu:

http://www2.olympus.pl/consumer/21693_pen-camera_e-pl2_23944.htm


 

Aktualności Produkty Pobierz Pasjonaci Serwisy

Aktualności

Nowości

Cennik

Marcin Dobas

E-M1 Service Plus

Promocje

Aparaty

Katalog

Jacek Kowalczyk

OM-D

RSS

Audio

Reklamy

Janusz Walczak

PEN

Akcesoria

Logotypy

Wacław Wantuch

Olympusclub.pl

Lornetki

Sebastian Kawa

Facebook

© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies