Ambasador Olympus – Marcin Dobas – zdobywa nagrodę w prestiżowym konkursie fotograficznym BZ WBK Press Foto

Marcin Dobas - Olympus OM-D E-M5 Mark II + M.Zuiko Digital 12-40 f/2.8 PRO

foto. Marcin Dobas – Olympus OM-D E-M5 Mark II + M.Zuiko Digital 12-40 f/2.8 PRO – Targ rybny w Negombo, jeden z większych targów w okolicy, na którym można znaleźć wszelkiej maści ryby i owoce morza poławiane bez względu na to, czy są to zagrożone gatunki czy nie. Negombo (Sri Lanka), 11 lutego 2015 r.

Już po raz dwunasty poznaliśmy laureatów konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Zdjęcia zgłaszane były w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Człowiek, Kultura i sztuka, Sport i Przyroda. Wyboru laureatów spośród 6379 zdjęć dokonało jury pod przewodnictwem Macieja Jeziorka z Forum Polskiej Agencji Fotografów w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Agnieszka Rayss. W tym roku łącznie nagrodzono 156 zdjęć autorstwa 33 polskich fotoreporterów.

Wśród nagrodzonych fotografii znalazło się zdjęcie autorstwa Marcina Dobasa, Ambasadora Olympus i członka międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Jego zdjęcie w kategorii Życie Codzienne zajęło III miejsce. Zdjęcie wykonane zostało aparatem Olympus OM-D E-M5 Mark II oraz obiektywem M.Zuiko Digital 12-40 f/2.8 PRO

Marcin_DobasMarcin Dobas
Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach. Więcej >>Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

OM-D E-M5 Mark II

Promocje OLYMPUS