Autorskie spotkania przy kawie z Wiktorem Franko

Fotografia Portretowa - autorskie spotkania przy kawie z Wiktorem Franko

W sierpniu OLYMPUS zaprasza na autorskie spotkania przy kawie z uznanym fotografem. W miłej i swobodnej atmosferze porozmawiamy o sztuce, sprzęcie i fotografii a Wiktor Franko podzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniami. Dla uczestników dostępne będą aparaty OLYMPUS z serii OM-D i PEN oraz obiektywy M.ZUIKO DIGITAL, które będzie można przetestować.

Fotografia portretowa
Fotografia portretowa to jedna z najciekawszych ale i najtrudniejszych odmian fotografii. Wymaga stworzenia odpowiedniego klimatu, współpracy z fotografowaną osobą, wzajemnego zaufania oraz doskonałego warsztatu. Bezpośrednie spotkanie i rozmowa z uznanym fotografem w luźnej i swobodnej atmosferze pozwolą lepiej poznać tajniki portretu i zrozumieć jego specyfikę.

Wiktor_Franko

Wiktor Franko

Wiktor Franko – rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Żurnal, Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto (okładka), londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards. Franko jest autorem zdjęć promujących Fashion Week Poland – Fashion Philosophy edycja 8 i 9  oraz trzech plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody – Off Fashion. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek. W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu.

Wiktor_Franko_galeria33

foto. Wiktor Franko

Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie oraz szczerość. Strona Wiktora Franko >>

Terminy i miejsca

  • Łódź – 23 sierpnia 2016 r. – godz. 19:00 – Restauracja Galicja, ul. Ogrodowa 19a, Manufaktura Rynek (mapa)
  • Kraków – 30 sierpnia 2016 r. – godz. 19:00 – Tajemniczy Ogród, ul. Plac Nowy 9 (mapa)

Udział w spotkaniu jest bezpłatny
Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fotografią portretową, sztuką i otwartych na nowe doświadczenia.

Dodatkowo
Osoby, które zainteresują się fotografią portretową i będą chciały poszerzyć swoją wiedzę, mogą również wziąć udział w prestiżowych Warsztatach Fotografii Portretowej ZUIKO. Zajęcia trwają cały dzień – w małych, 10 osobowych grupach a do wyboru jest 6 miast. Szczegóły >>

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Strona Wiktora Franko

Warsztaty Fotografii Portretowej ZUIKO

Promocje OLYMPUS