EISA wyróżnia kolejny produkt z linii OM-D i pierwszy obiektyw M.ZUIKO DIGITAL w kategorii PRO.

EISA_M.Z.D_ED_12-40mm

 

 

 

 

 

Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) wyróżniło dwa najwyższej klasy produkty Olympus przy przyznawaniu swoich dorocznych nagród. Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8 PRO został nagrodzony w kategorii Obiektyw Zoom dla Kompaktowych Aparatów Systemowych. Aparat OM-D E-M10 zwyciężył w kategorii Konsumencki Kompakt Systemowy. Jest to druga nagroda zdobyta w ciągu 4 miesięcy przez ten niezwykle lekki i przystępny kompakt z linii OM-D.

Obiektyw Zoom dla Kompaktów Systemowych 2014-2015

ACCESSORIES_EZ-M1240__Composing_000Zaprojektowany specjalnie, aby zaspokoić potrzeby profesjonalnych fotografów. Ultraszybki, odporny na kurz, zachlapania i mróz obiektyw z serii PRO otwiera nowe obszary dla najwyższej jakości produktów Olympusa. Ale, jak zauważyło jury EISA, nie oznacza to, że jest on poza zasięgiem ambitnego fotoamatora. „Będąc pierwszym obiektywem profesjonalnym wyprodukowanym dla systemu Miko Cztery Trzecie przez Olympusa, jest jednocześnie obiektywem, na który mogą sobie pozwolić także amatorzy”, stwierdziło jury.

Szybki, uszczelniony, standardowy zoom oferuje imponującą jakość optyczną, posiada solidną budowę i zapewnia niezwykła kontrolę nad ostrością zarówno w trybie ostrzenia manualnego, jak i z wykorzystaniem cichego i szybkiego AF. Obiektyw ten ma kompaktowe rozmiary, pomimo swojej szybkiej, stałej przysłony 1:2.8. Zoom pokrywa zakres 12mm do 40mm, co sprawia, że doskonale nadaje się zarówno do krajobrazów, architektury i portretów, jak i do uniwersalnych zastosowań”

Konsumencki Kompakt Systemowy 2014-2015

Jury było także pod wrażeniem aparatu E-M10, modelu, który dzięki swojej przystępnej cenie niweluje różnice pomiędzy amatorami i profesjonalistami. „Olympus OM-D E-M10 wyposażony został we wszystkie funkcje, które przyczyniły się do sukcesu linii OM-D i jednocześnie łączy je w bardziej kompaktowym korpusie i w przystępnej cenie” wyjaśnili swoją decyzję jurorzy.

Przód korpusu E-M10 wykonany został z wytrzymałego metalu, ale więcej interesujących rzeczy znajdziemy z tyłu. „Doskonały, najwyższej jakości elektroniczny wizjer (1,440,00 punktów, prędkość odświeżania 120 kl/sek) i uchylny ekran LCD, który daje możliwość dotykowej kontroli takich parametrów jak: ustawianie ostrości, parametry ekspozycji i zwalnianie migawki”, podsumowało jury.

E-M10 jest także szybki. Opóźnienie migawki wynosi jedynie 0,062 sekundy, prędkość zdjęć sekwencyjnych 8 kl/sek, nawet przy jednoczesnym zapisie zdjęć w formacie RAW i JPEG w najwyższej rozdzielczości. Autofokus należy do najszybszych wśród kompaktowych aparatów systemowych, posiada też funkcję Focus Peaking, działającą w trybie manualnego ustawienia ostrości. Z funkcją nagrywania filmów Full HD i połączeniem WiFi, E-M10 jest jednym z najlepszych Kompaktowych Aparatów Systemowych dostępnych obecnie na rynku.

O Europejskim Stowarzyszeniu Obrazu i Dźwięku 
Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (EISA) jest organizacją reprezentującą 50 wiodących magazynów poświęconych tematyce audio foto i video z 20 krajów Europy. Każdego roku wybiera wyróżniające się produkty i technologie z szerokiego spektrum produktów audiowizualnych.

Tegoroczni zwycięzcy zostaną zaprezentowani w trakcie ceremonii wręczenia nagród EISA , która odbędzie się 5. września, w trakcie pierwszego dnia targów 2014 IFA Global Innovations Show w Berlinie.

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Olympus OM-D E-M10

Promocje Olympus