Warsztaty Street Photo OLYMPUS z Maciejem Przeklasą Warsztaty Street Photo OLYMPUS z Maciejem Przeklasą

Zobacz świat z innej strony


Fotografia makro fascynuje i przyciąga wzrok nie tylko miłośników fotografii. Małe przedmioty mają magiczne właściwości. To co widzi nasze oko, to tylko bezpieczne uproszczenie i średnia wszystkich detali, na które patrzymy.

Często zadajemy sobie pytanie jak sfotografować małe przedmioty w taki sposób, aby uchwycić nie tylko ich szczegóły, ale całe ich piękno.

Jeśli interesujesz się fotografią makro i chcesz poznać jej tajniki skorzystaj z okazji i weź udział w bezpłatnych warsztatach OLYMPUS, pod okiem najlepszych specjalistów. Do wyboru masz 3 lokalizacje. Warsztaty potrwają cały dzień - składać się będą z wykładu, ćwiczeń w studio, wyjazdu w plener oraz edycji i wydruku zdjęć.

Poprowadzą je uznani fotograficy Przemysław Michalak oraz Jerzy Głąb.Fotografia makro OLYMPUSTerminy i miejsca


- 9.05.2017 r. - Wrocław (brak miejsc - lista rezerwowa)

- 23.05.2017 r. - Bydgoszcz (brak miejsc - lista rezerwowa)

- 6.06.2017 r. - Kraków (brak miejsc - lista rezerwowa)

- Warsztaty są bezpłatne

- Decyduje kolejność zgłoszeń

Warsztaty fotografii makro

Warsztaty potrwają cały dzień - składać się będą z wykładu, ćwiczeń w studio, wyjazdu w plener oraz obórki i wydruku zdjęć. Uczestnicy warsztatów będą mieli do dyspozycji całą gamę aparatów OM-D oraz obiektywów M.ZUIKO, a także monitory EIZO.

10:00 - 12:00 - podstawowa wiedza teoretyczna
- czym jest makrofotografia?
- dobór i przygotowanie sprzętu
- światło i podstawowe systemy oświetlenia
- warunki pracy i organizacja planu zdjęciowego

12:00 - 12:15 - przerwa kawowa

12:30 - 13:30 - ćwiczenia w studio

13:30 - 14:30 - obiad

14:30 - 15:00 - transfer

15:00 - 17:00 - plener pod okiem wykładowcy

17:00 - 17:30 - transfer

17:30 - 19:00 - obróbka zdjęć, wydruk zdjęć, pytania
Przemysław Michalak

Urodził się w 1975 roku w Nakle nad Notecią. Głównym motywem jego prac jest przyroda, zwłaszcza w skali makro. To właśnie fotografii makro poświęcił kilka ostatnich lat swojego fotograficznego życia.

Fascynuje go to co małe, niewidoczne gołym okiem. Jest typem podglądacza, uwielbia pokazywać detaliczność. Niechętnie bierze udział w konkursach (laureat jednej z edycji konkursu Olympus Fotolotni), autor kilku zakontraktowanych sesji fotograficznych, jednak nie jest to jego domena. To co robi, woli traktować jako formę wypoczynku i odskoczni od codziennego życia.

W swojej fotografii bardziej skupia się na tym, by pokazać jak największą bioróżnorodność i w możliwie jak najbardziej detaliczny sposób zwrócić uwagę na jakość fotografii.

Jerzy Głąb

Miłośnik fotografii, kocha zdjęcia makro i portrety. W swoim zbiorze posiada setki wspaniałych zdjęć przyrody. Uwielbia światło. Tworzy obrazy pełne emocji i kolorów – wykorzystuje do tego aparaty Olympus i niezależną optykę, pochodzącą często z czasów analogowych.

Na co dzień filmuje aparatami z serii OM-D. Zdobywca wielu nagród w konkursach fotograficznych. Fotografia to hobby, pasja i ucieczka od codzienności.
Zarejestruj się na warsztaty!