Najnowszy aparat Olympus OM-D E-M5 Mark II został uznany przez członków TIPA za Najlepszy Kompaktowy Aparat Systemowy w kategorii „Best Expert”

OM-D_E-M5_Mark_II_EZ-M1442EZ_silver_black__TIPA_mRodzina OM-D wzbogaciła się o kolejną prestiżową nagrodę. Tym razem w głosowaniu TIPA aparat E-M5 Mark II uznany został za Najlepszy Kompaktowy Aparat Systemowy w kategorii „Best Expert”. Zaprezentowany w lutym OM-D E-M5 Mark II przewyższa swojego światowej klasy poprzednika dzięki udoskonalonej 5-osiowej stabilizacji obrazu i imponującym możliwościom video. Właśnie dzięki bezkonkurencyjnej stabilizacji obrazu i wytrzymałej, kompaktowej budowie wymagający operatorzy video mogą kręcić filmy „z ręki”, w dowolnych warunkach, bez konieczności korzystania z dodatkowego, ciężkiego i niewygodnego ekwipunku.

Biorąc pod uwagę popularność serii OM-D model E-M5 Mark II, najmłodszy członek rodziny OM-D może osiągnąć jeszcze większy sukces niż jego wielokrotnie nagradzani poprzednicy.

Jak zauważyło jury TIPA: 
Olympus OM-D E-M5 Mark II posiada odporny na kurz, zachlapania i mróz korpus ze stopu magnezu, który kryje w sobie sensor obrazu 4/3 Live Mos o rozdzielczości 16,1 MP, procesor obrazu TruePic VII, oferując bogaty wybór kreatywnych możliwości oraz ISO aż do wartości 26 600. Aparat wyposażony jest w EVF (elektroniczny wizjer) o rozdzielczości 2,36 mln punktów i uchylny, obracany, obsługiwany dotykowo ekran LCD o przekątnej 3 cale. Jego niezwykle szybki Autofokus współpracuje z 81 polami wyboru ostrości i doskonale radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych oraz przy śledzeniu AF, współpracując z trybem zdjęć seryjnych o prędkości 10 kl/sek w pełnej rozdzielczości. 

Aparat posiada także najwydajniejszą na świecie stabilizację obrazu, zarówno dla zdjęć, jak i filmów kręconych w jakości Full HD. Dodatkowo posiada specjalną opcję „zdjęcia w super rozdzielczości”, dzięki której, poprzez złożenie 8 ujęć w jeden obraz, otrzymujemy zdjęcia o rozdzielczości odpowiadającej sensorowi 40 MP.

OM-D E-M5 Mark II współpracuje z ponad 40 doskonałymi obiektywami M.ZUIKO zapewniających spektakularne zdjęcia. Tak jak wszystkie nowe aparaty Olympus, gwarancja na nowy model może zostać wydłużona za darmo o 6 miesięcy, dzięki rejestracji w serwisie MójOlympus.

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II

Promocje Olympus