Najnowszy aparat Olympusa, OM-D E-M10 został uznany przez członków TIPA za Najlepszy Kompaktowy Aparat Systemowy w kategorii „Entry Level”

OM-D_E-M10_EZ-M1442EZ_TIPA_silver__Product_000

Warszawa, kwiecień 2014 – Rodzina OM-D wzbogaciła się o kolejną prestiżową nagrodę. Tym razem w głosowaniu TIPA aparat E-M10 uznany został za Najlepszy Kompaktowy Aparat Systemowy w kategorii „Entry Level”. Zaprezentowany w lutym mały, lekki i jednocześnie niezwykle zaawansowany technologicznie E-M10 uzupełnia rodzinę aparatów bezlusterkowych OM-D, dołączając do wyższego modelu E-M5 i profesjonalnego, flagowego modelu E-M1, z którymi dzieli wiele zaawansowanych funkcji.

Biorąc pod uwagę popularność serii OM-D oraz kompaktową obudowę modelu E-M10, najmłodszy członek rodziny OM-D może osiągnąć jeszcze większy sukces niż jego wielokrotnie nagradzani poprzednicy.

Jak zauważyło jury TIPA:

”Doskonale zaprojektowany, ekstremalnie kompaktowy, zamknięty w metalowej obudowie, OM-D E-M10 przekonuje doskonałą jakością zdjęć osiąganą dzięki procesorowi obrazu TruePic VII (odziedziczonemu po E-M1), sensorem Live MOS o rozdzielczości 16 megapikseli, wbudowanym modułem WiFi i technologią skanowania kodów QR, dużym wizjerem elektronicznym RGB o rozdzielczości 1,4 mln punktów oraz odchylanym, 3-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 1.039.000 punktów. Aparat posiada 3-osiową stabilizację obrazu oraz szybki autofokus, który razem z 81 polami wyboru ostrości, pokrywającymi niemal cały obraz, czyni z niego najszybszy system autofokus w historii firmy Olympus. Zdjęcia robione są z prędkością 8 klatek na sekundę, w trybie zdjęć seryjnych można robić do 16 zdjęć w formacie RAW i dowolną ilość zdjęć w formacie JPEG. W trybie pracy ciągłej autofokusa aparat robi zdjęcia z prędkością do 3,5 klatki na sekundę.”
OM-D E-M10 dostępny jest w zestawach z obiektywami w cenach od 3099 zł* lub samo body w cenie 2699 zł*.

Specyfikacja produktu może się zmienić. Aktualną specyfikację można znaleźć na stronie firmy Olympus

* Rekomendowana cena detaliczna

TIPA_Awards_2014_Logo_300

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Olympus OM-D E-M10

Promocje Olympus