Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO otrzymuje tytuł ZNAKOMITY w teście Fotopolis.pl

M.Zuiko_7-14mm_fotopolisRedakcja Fotopolis.pl przeprowadziła test obiektywu M.Zuiko 7-14 mm i postanowiła przyznać mu tytuł ZNAKOMITY. Jak napisano w uzasadnieniu:

„Nowy reprezentant rodziny M.Zuiko PRO zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Na szczególne słowa uznania zasługują precyzyjne wykonanie oraz nieprzeciętny wygląd, które są już niejako cechą rozpoznawczą profesjonalnych szkieł Olympusa. M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 PRO stanowi bardzo trwałą i wytrzymałą konstrukcję, która została wręcz stworzona, by pracować w najbardziej wymagających warunkach. Bagnet jak i cały tubus zostały wykonane ze stopu metali. Co więcej, obiektyw posiada liczne uszczelnienia, które w efektywny sposób chronią wnętrze przed kurzem i wilgocią. ”

Zobacz cały test Fotopolis>>

 

EZ-M0714_pro_black__Product_090M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO
Nowy, odporny na zachlapania i pył M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1:2.8 PRO jest pierwszym obiektywem szerokokątnym w serii M.ZUIKO PRO. Dziedziczy on zarówno kompaktową i lekką konstrukcję obiektywów M.ZUIKO PRO, jak również ich optyczną doskonałość. Podobnie, jak nowy Fisheye PRO, szerokokątny obiektyw zoom 7-14 mm zapewnia doskonałą jakość na całej powierzchni obrazu, od centrum do krawędzi. Na przykład, fotografując nieboskłon, tworzy on obraz gwiazd w postaci kolistych punktów świetlnych nawet na skraju kadru. Posiada on także inne praktyczne funkcje PRO, takie jak sprzęgło ręcznego ustawiania ostrości, które umożliwia szybkie przełączanie z AF na MF poprzez przesunięcie pierścienia ostrości w stronę korpusu aparatu**. Przy podstawie obiektywu znajduje się przycisk L-Fn, który umożliwia natychmiastowe dokonanie zmiany na jedno z preferowanych ustawień, które wcześniej zostały do niego przypisane. Więcej informacji >>