Olympus partnerem fotograficznym wyprawy Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk [AKTUALIZACJA]

Olympus partnerem fotograficznym kolejnej wyprawy Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk
Czy można przepłynąć ocean kajakiem i to nie jeden raz? Tak! Aleksander Doba, najsławniejszy kajakarz świata, wyrusza na kolejną samotną transatlantycką wyprawę. Będzie to już jego trzecia podróż, ale pierwsza w historii próba pokonania Atlantyku na trasie północnej, z kontynentu na kontynent. Kajakarz planuje wypłynąć w połowie maja 2016 roku z Nowego Jorku, by po 4 miesiącach dotrzeć do stolicy Portugalii, Lizbony. Podczas wyprawy będzie używał wyłącznie siły własnych mięśni i nie skorzysta z żadnej pomocy z zewnątrz.

Miło nam poinformować, że firma OLYMPUS POLSKA jest partnerem fotograficznym tej wyprawy.
Olek będzie dokumentował swoją podróż aparatami TOUGH TG-870 oraz nagrywał swoje przemyślenia rejestratorami dźwięku LS-P1! Mamy nadzieję, że powstały podczas tej ekspedycji materiał będzie dla nas wszystkich wspaniałą opowieścią o niezwykłej przygodzie. Trzecia transatlantycka wyprawa będzie dla Aleksandra Doby jego prezentem urodzinowym. Olek skończy w tym roku 70 lat. Trzymamy kciuki!

AKTUALIZACJA
W Policach zaprezentowano kajak, na którym Aleksander Doba wyruszy w kolejną wyprawę. „Olo” został pomalowany na biało, zamontowano na nim nowe panele słoneczne i okna. Prace przygotowawcze jeszcze trwają.

– Muszę jeszcze zainstalować odsalarkę, zrobić ster i przygotować linki. W środę ma być oficjalna prezentacja kajaka, a potem zapakujemy go do kontenera i wyślemy na statek – wyjaśnia Aleksander Doba.

ZOBACZ POSTĘPY WYPRAWY:

Początek wyprawy!Olympus TG-870 i LS-PSelfiePrezentacja kajakaOstatnie przygotowaniaPrawie gotowy

TG-870_2016-02__KeyVisual_003Olympus TG-870 – tam, gdzie Twój telefon nie daje rady…
Nawet przeciętny telefon potrafi zrobić poprawne zdjęcie. A jeśli jest zbyt delikatny, aby poradzić sobie w każdej sytuacji? Czy Twój telefon sprawdzi się na basenie, podczas surfowania, wspinaczki na szczyt skały lub spotkania oko w oko z egzotycznymi, kolorowymi rybami w trakcie nurkowania na rafach? Co stanie się, gdy wrzucisz swój telefon z torbą pełną piasku do bagażnika samochodu? To sytuacje, w których doskonale czuje się nowy Olympus TOUGH TG-870. Ten niezwykle wytrzymały aparat możesz zabrać ze sobą wszędzie. Najnowszy TOUGH jest wodoodporny do 15 m**, odporny na upadki z wysokości do 2,1 m**, odporny na zgniatanie ciężarem do 100 kg** oraz odporny na kurz i mróz do -10°C**. Właściciele TG-870 mogą korzystać z aplikacji Olympus OI.Share oraz OI. Track. Pozwalają one na zdalne sterowanie aparatem za pomocą Wi-Fi i smartfona oraz na geotagowanie zdjęć publikowanych na portalach społecznościowych – praktycznie z każdego miejsca na ziemi, bez konieczności korzystania z komputera. Więcej >>

LS-P1_LS-P2_2015-12__Mood_002Olympus LS-P1 i LS-P2: kompaktowe, wytrzymałe, wysokiej jakości.
Nie ważne czy nagrywasz sesję jazzu, czy dźwięki przyrody albo wywiad, nowe rejestratory LS-P1 i LS-P2 dostarczą doskonałych rezultatów w postaci znakomitego dźwięku w każdej sytuacji. Oba modele są częścią nowej linii rejestratorów dźwięku łączącej niezwykłą technologię z niewielkimi rozmiarami podkreślonymi stylową i niezwykle wytrzymałą, metalową obudową. System mikrofonów kierunkowych zapewnia doskonałą jakość nagrań – lepszą niż CD-Audio, aż do 96kHz/24bit format PCM. LS-P2 wyposażony jest dodatkowo w system TRESMIC, układ trzech mikrofonów dla podwyższenia charakterystyki częstotliwości, a także umożliwia transfer strumienia audio do głośników w sposób bezprzewodowy. LS-P2 posiada również cyfrową funkcję normalizacji służącą do optymalizacji poziomów nagrywania w celu uzyskania odpowiedniej głośności nagrania bez dodatkowych zniekształceń i bez dodatkowej obróbki na komputerze. Więcej >>

Ty też możesz wesprzeć Aleksandra Dobę
Taka ekspedycja to kosztowne przedsięwzięcie. Aleksander Doba musi zmodernizować kajak, zadbać o odpowiednią logistykę, kupić specjalistyczny sprzęt oraz ubezpieczenie. 14 marca 2016 roku ruszył projekt społecznego finansowania jego wyprawy na stronie www.polakpotrafi.pl/olekdoba . Wyprawę Olka można wesprzeć do 14 kwietnia 2016 roku.

Aleksander_Doba_mapa_wyprawy

Aleksander_Doba_fot._Piotr_Chmielinski

Aleksander Doba jako pierwszy człowiek na świecie dwukrotnie przepłynął Atlantyk: najpierw w jego najwęższym miejscu, z Senegalu do Brazylii, a potem w jego najszerszej części, z Europy do Ameryki Północnej.

Tym razem będzie płynąć po zimniejszych wodach. Tu zarówno częstotliwość sztormów, jak i ich siła jest większa, co czyni tę wyprawę trudniejszą od wszystkich wcześniejszych.

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Strona Aleksandra Doby

OLYMPUS TG-870

OLYMPUS LS-P1

Promocje OLYMPUS