OLYMPUS RoadShow 2017 [ZAKOŃCZONE]

4096×2304-(4K)-roadshow-2017-ogolny-logos_OMD_E-M1_Mark_II_KeyVisual_2016-09__Mood

OLYMPUS Polska oraz sklepy OLYMPUS Pro Dealer mają zaszczyt zaprosić na cykl warsztatów RoadShow 2017, podczas których będzie można porozmawiać z ambasadorami marki, a także przetestować najnowszy aparat OM-D E-M1 II oraz nowe obiektywy M.ZUIKO.

W trakcie każdych warsztatów jeden z ambasadorów OLYMPUS opowie o pracy z OM-D E-M1 II w naturalnych dla siebie warunkach. Na pytania gości odpowiadać będą specjaliści firmy OLYMPUS, którzy chętnie pomogą w doborze sprzętu foto oraz niezbędnych akcesoriów.

Firma OLYMPUS udostępni uczestnikom warsztatów aparaty OM-D oraz najnowsze obiektywy M.ZUIKO. Zdjęcia będzie można zobaczyć na szerokogamutowym monitorze EIZO CS 2402 przygotowanym do pracy z kolorem, a następnie wydrukować na drukarce EPSON. O profesjonalne oświetlenie zadba firma Quadralite.

Warsztaty poprowadzą Wiktor Franko, Marcin Dobas, Jakub Kaźmierczyk, Stanisław Surman, Maciej Przeklasa, Tomasz Tomkowiak, Paweł Ostęp, DR5000 oraz Przemysław Jakubczyk.

Harmonogram warsztatów:

  • 07.02 – Wrocław – Warsztaty „Fotografia sportowa” (Przemysław Jakubczyk)
  • 08.02 – Gdańsk – Wykład „Film i fotografia tylko z bagażem podręcznym” + studio z modelką (Paweł Ostęp)
  • 09.02 – Szczecin – Warsztaty „Malowanie światłem” +  studio z modelką (Przemysław Jakubczyk)
  • 12.02 – Warszawa – Wykład „Fotografia podróżnicza i praca fotografa NG” (Marcin Dobas)
  • 18.02 – Łódź – Warsztaty „Filmowanie w terenie” (DR5000)
  • 21.02 – Tarnowskie Góry – Warsztaty „Fotografia efektowa i komercyjna” (Jakub Kaźmierczyk)
  • 22.02 – Poznań – Warsztaty „Fotografia sensualna” (Tomasz Tomkowiak)
  • 27.02 – Kraków – Warsztaty „Fotografia portretowa” (Stanisław Surman)
  • 28.02 – Katowice – Warsztaty „Streetfoto” (Maciej Przeklasa)
  • 08.03 – Warszawa – Warsztaty „Fotografia portretowa” (Wiktor Franko)

Więcej szczegółów dotyczących zapisów oraz samych warsztatów można znaleźć na stronie:
https://www.facebook.com/OlympusPolska/events/

Wiktor_Franko

Wiktor Franko – rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Żurnal, Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto (okładka), londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards. Więcej >>

Marcin DobasMarcin Dobas – Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach. Więcej >>

DR5000DR5000 – prywatnie są rodzeństwem, młodymi ludźmi, których poza więzami krwi połączyła również wspólna pasja. Zawodowo, dwójką nowoczesnych fotografów. Kochają kolory, ostrość i krystaliczną cyfrową czystość zdjęć. Uwielbiają wszelkie nowinki technologiczne i podążają za najbardziej aktualnymi trendami w fotografii. Wierzą, że dzięki najnowocześniejszym technologiom możemy robić to, o czym 10, 20 czy 100 lat temu nie mogli marzyć nawet najwięksi fotografowie. Dlatego też wymagają od siebie więcej i więcej, w nieskończoność podnosząc jakość swojej pracy – najlepiej, to wciąż nie dostatecznie dobrze. Więcej >>

Jakub_KazmierczykJakub Kaźmierczyk – rocznik 88, z wykształcenia menedżer, z pasji fotograf, redaktor z przypadku. Wsprółpracuj między innymi z Pizza Hut i Starbucks przy produktowych sesjach zdjęciowych, jak również jako fotograf wnętrz. Uwielbia podróże, lata kiedy tylko się da, choć jest wiecznie zapracowany.

Stale współpracuje z największym serwisem fotograficznym w Polsce – Fotoblogia.pl, tworząc autorskie teksty z zakresu oświetlenia studyjnego, opisu sesji zdjęciowych, doradztwa sprzętowego.

Jest również autorem jednej z największych baz wideoporadników o oprogramowaniu Adobe Photoshop. Więcej >>

tomek_tomkowiak_2Tomasz Tomkowiak jest z wykształcenia filozofem, z zamiłowania podróżnikiem, lecz jego największą pasją jest fotografia. Specjalizuje się w sesjach komercyjnych, głównie czarno-białych, projektach autorskich, a także w zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude. Dwukrotnie został laureatem konkursu Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya, w tym raz otrzymał pierwsze miejsce. Publikuje w magazynach modowych, podróżniczych i life-stylowych, m.in. w: VIVA, COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC, KONTYNENTY, LAIF.

Stanislaw_Surman_2Stanisław Surman – Urodzony jesienią 1988r. Jako młody człowiek nigdy nie myślał, że zostanie fotografem. Pierwszy aparat kupił, by uwieczniać zwykłe chwile z własnego życia. Szybko jednak przerodziło się to w pasję, która trwa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. Fotograficzny samouk.

Wyjątkowo upodobał sobie fotografie portretową. Na jego pracach często można zobaczyć, delikatność, kobiecość, naturalność, na którą kładzie duży nacisk. Jak o sobie mówi, stara się fotografować emocje. Bez emocji nie ma fotografii. Więcej >>

 

Maciej_PrzeklasaMaciej Przeklasa – Urodził się w 1984 roku w Brzesku (Polska). Rozpoczął swoją przygodę z fotografią w 2010 roku. Maciej jest niezależnym fotografem realizującym liczne zlecenia dla firm.

Bierze udział w wielu projektach fotograficznych. Po wyjeździe do Dublina Maciej rozpoczął fotografować miasto i tętniące w nim życie (streetphoto).

Jego twórczość jest odpowiedzią na otaczające środowisko i jego asymilację z nim. Najbardziej inspiruje go życie, przemijanie i relacje ze światem. Głównym motywem jego obrazów jest prezentacja tego co nie może być pokazane zmysłami. Więcej >>

 

 

Więcej szczegółów dotyczących zapisów oraz samych warsztatów można znaleźć na stronie:
https://www.facebook.com/OlympusPolska/events/

Podczas trwania Roadshow 2017 nie zapewniamy posiłku. Wyżywienie we własnym zakresie.

 

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Szczegóły i zapisy na warsztaty

OLYMPUS OM-D E-M1 Mark II

Promocje OLYMPUS