Olympus zdobywa prestiżową nagrodę Red Dot Design

Po raz piąty z rzędu firma Olympus otrzymuje co najmniej trzy nominacje do nagrody Red Dot, która od ponad 50 lat przyznawana jest za wyjątkowe wzornictwo. Jury oceniało m.in.: innowacyjność, funkcjonalność, ergonomię, ekologię oraz trwałość produktu.

Olympus STYLUS 1

STYLUS-1_reddot_2014_01

Na szczególne uznanie zasługują wyjątkowe wzornictwo oraz inteligentny układ sterowania, który lewą ręką pozwala zmieniać ustawienia pierścieniem sterowania, manipulować dźwignią zoomu oraz uchylnym wyświetlaczem z dotykowym AF. Ergonomiczna forma i antypoślizgowa powierzchnia uchwytu sprawiają, że urządzenie pewnie leży w prawej dłoni, a użytkownik może swobodnie naciskać spust migawki. O doskonałości konstrukcji aparatu STYLUS 1, przewyższającego pod względem ostrości obrazu i jasności obiektywu większość superzoomów, świadczą m.in.: wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1440 tys. punktów i powiększeniu 0,58x oraz obiektyw z 10,7-krotnym powiększeniem i stałym światłem 1:2,8. Wszystkie innowacyjne technologie, dostępne na ogół wyłącznie w profesjonalnych aparatach, zamknięto w wyjątkowo kompaktowym korpusie.

Grupa Olympus od dawna wyznacza standardy doskonałości w projektowaniu aparatów fotograficznych. Wytrzymałe konstrukcje i innowacyjne technologie znajdują zastosowanie także w medycynie i innych obszarach działalności firmy Olympus.

Olympus THUNDERBEAT

 

THUNDERBEAT_reddot_2014_03

Produkt THUNDERBEAT firmy Olympus zdobył nagrodę Red Dot w 2013 roku. To pierwsze urządzenie na świecie umożliwiające operacje na tkankach przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii ultradźwiękowej oraz bipolarnej. Dostępny już na rynku produkt, składający się z pistoletu i wbudowanych – uruchamianych od przodu – uchwytów, wprowadza nowe standardy komfortu oraz ergonomii pracy. Wszystkie elementy THUNDERBEAT mogą być obsługiwane jedną ręką, a sterowana od przodu dźwignia zapewnia doskonałą stabilność i precyzję podczas pracy na tkankach. Innym kluczowym udoskonaleniem tego projektu jest uchwyt, który umożliwia łatwy dostęp do przycisków sterowania i ich obsługę, niezależnie od wielkości dłoni oraz jej pozycji. Urządzenie wyposażone jest w mechanizm obrotowy, dzięki któremu możliwe jest precyzyjne manipulowanie szczękami w polu operacyjnym.

Innowacje te sprawiają, że Olympus nie przestaje wyznaczać standardów w chirurgii minimalnie inwazyjnej.

Olympus ENDOEYE – wideolaparoskop

ENDOEYE_reddot_2014_02

Wideolaparoskopy stanowią prawdziwy postęp w chirurgii minimalnie inwazyjnej, umożliwiając prezentowanie na monitorach powiększonego pola operacyjnego. Wielokrotnie nagradzany ENDOEYE pokazuje siłę projektów Olympus w połączeniu z osiągnięciami technologicznymi, które w pełni wykorzystują możliwości oferowane przez nowe generacje znacznie mniejszych układów scalonych. Zminiaturyzowana technologia „chip-on-the-tip” zapewnia rozdzielczość Full HD i równomierny rozkład oświetlenia. Urządzenie jest dostępne w wariancie 5 oraz 10 mm, oferując zmienne pole widzenia: na wprost (0°) oraz regulację (30°, co jeden). Ergonomiczny uchwyt pomaga chirurgowi wypoziomować urządzenie i nawigować nim w dowolnej pozycji, co jest szczególnie ważne w operowaniu trójwymiarowej przestrzeni brzucha. Funkcjonalność zwiększają dodatkowo trzy indywidualnie programowalne przyciski, a łatwość konfiguracji zapewnia technologia „plug-and-play”.
Wizja projektowania firmy Olympus brzmi „tworzymy przyszłość, realizując marzenia”. Zgodnie z nią i wytycznymi Olympus Corporate Product Design zaprojektowano urządzenie ENDOEYE oraz ponad 500 innych instrumentów.

Tegoroczne nagrody Red Dot są wyrazem szczególnego uznania dla wizji i wzornictwa firmy Olympus.

The Red Dot Design Award
Nagroda, której początki sięgają lat pięćdziesiątych minionego wieku, przyznawana jest w trzech kategoriach: product design, communication design, design concept. W tym roku o czerwoną kropkę rywalizowało 4815 produktów z 53 krajów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://en.red-dot.org/ 

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Olympus STYLUS 1

Promocje Olympus