Po raz kolejny dwa modele aparatów Olympus uhonorowane zostały prestiżową nagrodą „iF Product Desing”.

Nagrodę „iF Product Design 2014” otrzymują: rewolucyjny Olympus OM-D E-M1 oraz nawiązujący do najlepszych tradycji PEN E-P5.

Olympus OM-D E-M1

Olympus_OM-D_E-M1_IF_2014
Klasyczne wzornictwo E-M1 odzwierciedla jego status flagowego modelu rodziny aparatów Olympus. E-M1 nie tylko ustanawia nowe standardy jakości zdjęć, ale również dzięki swojej zwartej, kompaktowej obudowie, pod względem komfortu użytkowania pozostawia w tyle nieporęczne modele lustrzanek cyfrowych. To pierwszy na świecie aparat z 5-cio osiową stabilizacją obrazu, która w połączeniu z jednym z najszybszych Auto Focusów i nowym sensorem Live MOS dostarcza zdjęcia o niespotykanej dotąd jakości. Aparat ten należy do rodziny Mikro Cztery Trzecie, w związku z tym jest kompatybilny z coraz szerszą gamą doskonałych obiektywów tego systemu.

Olympus PEN E-P5

PEN_E-P5_EZ-M1442IIR_silver_black__Product_000_IF_2014

PEN E-P5 to prawdziwa ikona stylu – nie tylko zdobył nagrodę w konkursie „IF Product Design Awards”, ale też od razu stał się modelem kolekcjonerskim. Jego design w stylu retro, to hołd złożony klasycznemu modelowi PEN F. Doskonały wygląd i pełna, metalowa obudowa kryją w sobie imponującą technologię. Znajdziemy tu migawkę 1/8000s, zastosowaną po raz pierwszy w aparacie klasy Mikro Cztery Trzecie, szybki Auto Focus, sensor Live Cmos 16-Megapixeli oraz wbudowany moduł WiFi znane z aparatów klasy OM-D. PEN E-P5 jest oczywiście zgodny z szeroką gamą akcesoriów i obiektywów oferowanych przez firmie Olympus.

O nagrodzie „iF Product Design”
Od 60 lat nagroda „iF Product Design” jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Nagroda ta, przyznawana za wybitne wzornictwo, jest symbolem wybitnego poziomu w dziedzinie designu. Wszystkie produkty nagrodzone w konkursie „iF Design Awards 2014”, zostaną zaprezentowane na IF Design Exhibition w Hamburgu, w Niemczech.

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

OM-D E-M1

E-P5

Promocje Olympus