Rafał Nebelski – Pasjonat OLYMPUS

Rafal Nebelski

Rafał Nebelski – rocznik 76. Współwłaściciel studia projektowego Foxrabbit Designers. Wśród licznych pasji, jakie realizuje, pierwsze miejsce zajmuje fotografia. Jak sam mówi – fotografia towarzyszyła mu od dziecka – „ojciec był fotograficznym maniakiem, to on wprowadzał mnie w ten ciekawy świat, dla małego chłopca trochę tajemniczy, magiczny. I to poczucie obcowania z czymś niezwykłym, zostało mi do dzisiaj. Zajmuję się fotografią. Kropka.”

Nie znosi podziałów w ramach tej dziedziny. Preferuje fotografię krajobrazową i przyrodniczą, bo te pozwalają podróżować, poznawać nowe miejsca. Realizuje długofalowy projekt dotarcia i sfotografowania obszarów znajdujących się poza kołem podbiegunowym. Zawodowo wykonuje komercyjne sesje kulinarne, produktowe bądź architektoniczne. Nie stroni od reportażu.

„Gdy staję za aparatem, świat się zmienia – w głowie powstają obrazy, wyobraźnia pracuje na najwyższych obrotach. Mogę Ci opowiedzieć, jakiej tematyce jestem oddany bez reszty – krajobraz, natura, dzikie miejsca nietknięte stopą człowieka. Przyroda jest wyjątkowa i fascynująca, groźna i przyjazna zarazem. Zawsze zmienna, zawsze inna. Można ją przedstawiać bez opamiętania, wciąż na nowo. To się nie może znudzić.”

Jest laureatem międzynarodowych konkursów, oraz zdobywcą licznych wyróżnień, m.in. Prix de la Photographie, Paris (P×3), International Photography Award (IPA), Siena International Photo Awards, Neutral Density Photography Awards (ND Awards) i innych.

Wyróżnienie w konkursie ND Awards Photo Contest

OLYMPUS E-M1 Mark II – foto. Rafał Nebelski – ND Awards Photo Contest

OLYMPUS E-M1 Mark II – foto. Rafał Nebelski – ND Awards Photo Contest

Galeria zdjęć Rafała Nebelskiego

Strona internetowa

Facebook

Pasjonaci OLYMPUS