Cykl spotkań przy kawie z miłośnikami fotografii. Świat innowacji OLYMPUS OM-D [ZAKOŃCZONE]

Świat innowacji OLYMPUS OM-D - cykl spotkań przy kawie z miłośnikami fotografii

W marcu Olympus zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań z miłośnikami fotografii, w trzech miastach Polski. Spotkania składać będą się z fotospaceru po mieście zakończonego przy dobrej kawie, w miłej i swobodnej atmosferze. Porozmawiamy o fotografii, sztuce i sprzęcie. Dla uczestników dostępne będą aparaty Olympus z serii OM-D i PEN oraz obiektywy M.ZUIKO DIGITAL, które będzie można przetestować w realiach miasta.

Zaproszeni goście specjalni Marek Tomalik, Jakub Kaźmierczyk i Wiktor Franko podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami. Udzielą wskazówek i opowiedzą o swojej przygodzie z fotografią.

Marek Tomalik – Bielsko-Biała – 7.03.2016 r.

Marek Tomalik - Podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog.Podróżnik, pisarz, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły” oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiadał w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic, prowadził obrady kapituły Trzech Żywiołów. Dwukrotny laureat Kolosów. Znawca rynku nieruchomości. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty. Skąd? Z Australii, Singapuru, Malezji, Tajlandii, Birmy, Laosu, Indonezji, Indii, Nepalu, Sikkimu, Syberii (J. Bajkał), Laponii, Egiptu, Syrii, Libanu, Algierii, Brazylii, Meksyku, Peru, Boliwii i krajów Europy.

Harmonogram spotkania:

 • 16.00 – 16.15 – spotkanie z uczestnikami fotospaceru przy Restauracji Browar Miejski ul. Piwowarska 2 – wydanie sprzętu
 • 16.15 – rozpoczęcie fotospaceru po Rynku w Bielsku-Białej
 • 16.15 – 17.00 – fotospacer po Rynku – przewodnikiem będzie podróżnik i fotograf Marek Tomalik
 • 17.00 – 18.00 – zwiedzanie: Prywatne Muzeum Literatury im. W. Reymonta Tadeusza Modrzejewskiego ul. Pankiewicza 1
 • 18.00 – 20.00 – spotkanie przy kawie w Restauracji Browar Miejski ul. Piwowarska 2
 • 20.00 – zakończenie spotkania

Jakub Kaźmierczyk – Wrocław – 14.03.2016 r.

Jakub KaźmierczykRocznik 88, z wykształcenia menedżer, z pasji fotograf, redaktor z przypadku. Wsprółpracuj między innymi z Pizza Hut i Starbucks przy produktowych sesjach zdjęciowych, jak również jako fotograf wnętrz. Uwielbia podróże, lata kiedy tylko się da, choć jest wiecznie zapracowany.

Stale współpracuje z największym serwisem fotograficznym w Polsce – Fotoblogia.pl, tworząc autorskie teksty z zakresu oświetlenia studyjnego, opisu sesji zdjęciowych, doradztwa sprzętowego. Jest również autorem jednej z największych baz wideoporadników o oprogramowaniu Adobe Photoshop.

Harmonogram spotkania:

 • 17.00 – 17.15 – spotkanie z uczestnikami fotospaceru przy Restauracji Parish ul.Św. Antoniego 2/4 – wydanie sprzętu
 • 17.15 – rozpoczęcie fotospaceru po Rynku we Wrocławiu
 • 17.15 – 18.00 – fotospacer po Rynku – przewodnikiem będzie fotograf Jakub Kaźmierczyk
 • 18.00 – 20.00 – spotkanie przy kawie w Restauracji Parish ul. Św. Antoniego 2/4
 • 20.00 – zakończenie spotkania

Wiktor Franko – Warszawa – 23.03.2016 r.

Wiktor Franko - Rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw.Rocznik 83. Ukończył filologię polską na Akademii Świętokrzyskiej, następnie zajął się fotografią, z którą związany jest aktualnie. Zajmuje się fotografią zarówno artystyczną jak i komercyjną. Autor wielu publikacji oraz wystaw. Jego prace ukazują się w wielu czasopismach fotograficznych i modowych zarówno polskich jak i światowych takich jak: Żurnal, Prism Magazine, iPress Magazine, Fashion World Magazine, Foto (okładka), londyńskim Oppa magazine, francuskim Cleptafire, islandzkim Reykjavik Boulevard Magazine, amerykańskim Papercut Magazine oraz chińskim Prime Magazine. Ma na koncie parę wystaw zbiorowych i indywidualnych, jego zdjęcia były wielokrotnie doceniane na rożnych konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie w Viva Photo Awards. Franko jest autorem zdjęć promujących Fashion Week Poland – Fashion Philosophy edycja 8 i 9  oraz trzech plakatów na europejski konkurs dla projektantów mody – Off Fashion. Franko współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, na okładkach których znalazło się wiele jego prac. Jego zdjęcia znalazły się także na okładkach książek. W swojej fotografii Wiktor Franko posługuje się często motywami i nawiązaniami literackimi (cykl poświęcony powieściom Milana Kundery), widać w jego pracach silne wpływy surrealizmu. Jego fotografia to zarówno klasyczne czarno-białe portrety, surrealistyczne konceptualne prace, oraz modowe i lifestyleowe serie zdjęć. Jest miłośnikiem klasycznych technik fotograficznych – fotografuje zarówno polaroidem, oraz różnego typu aparatami analogowymi. Jak sam twierdzi, najważniejsze dla niego w fotografii są: atmosfera, specyficzny nastrój, zaskoczenie oraz szczerość.

Harmonogram spotkania:

 • 17.00 – 17.15 – spotkanie z uczestnikami fotospaceru przy Restauracji Lokal 14 ul. Świętokrzyska 14 – wydanie sprzętu
 • 17.15 – rozpoczęcie fotospaceru po Rynku w Warszawie
 • 17.15 – 18.00 – fotospacer po Rynku – przewodnikiem będzie fotograf Wiktor Franko
 • 18.00 – 20.00 – spotkanie przy kawie w Restauracji Lokal 14 ul. Świętokrzyska 14
 • 20.00 – zakończenie spotkania

Udział w spotkaniu jest bezpłatny

Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja. Można rozpocząć od fotospaceru lub dołączyć do nas na spotkaniu przy kawie, po godzinie 18:00.

Zapraszamy serdecznie i do zobaczenia!


OLYMPUS OM-D – każdy aparat z linii OM-D został stworzony, aby zapewniać niezwykłą jakość zdjęć. Szybkość działania, idealna precyzja i szeroki wybór kreatywnych opcji, wszystko opakowane w ponadczasowy, najwyższej jakości design. Zaawansowane rozwiązania, jak Elektroniczny Wizjer, sprawiają, że te aparaty są o krok przed innymi. Zobacz więcej >>

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

OLYMPUS OM-D

Promocje OLYMPUS