Trójmiejskie Spotkania z Fotografią – Marcin Dobas

Trójmiejskie Spotkania z FotografiąTrójmiejskie Spotkania z Fotografią to cykl spotkań autorskich z polskimi fotografami. Znakomite zdjęcia, ciekawe opowieści i fotograficzna atmosfera – to element przewodni każdego z nich. Zupełnie różni fotografowie, których łączy jedno – pasja do fotografii. 

Pierwszym gościem będzie Marcin Dobas – podróżnik, fotograf National Geographic Polska, członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Spotkanie odbędzie się 2 lutego 2016 roku o godz. 18.00 w Klubie Atelier w Sopocie. Partnerem wydarzenia jest Olympus Polska.

Będzie fotograficznie i inspirująco. Podczas spotkania Marcin zaprezentuje między innymi swoją autorską książkę „Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii”, która stanowi zbiór jego podróżniczych doświadczeń oraz przepięknych zdjęć. Jak zaplanować wyjazd, dobrać sprzęt, zrobić niesamowite zdjęcia i dokonać ich obróbki – wszystkie porady znajdują się na stronach albumu. Anegdoty z wyjazdów opowiedziane z dużą dozą humoru i wzbogacone zapierającymi dech w piersiach zdjęciami  sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Książka swoją premierę miała w grudniu 2015 roku.

Ale nie tylko… To spotkanie o fotografii i podróżach – dwóch największych pasjach podróżnika.

Marcin DobasMarcin Dobas
Fotograf National Geographic Polska specjalizuje się głównie w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Jest Ambasadorem marki Olympus oraz członkiem międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Ukończył studia na wydziale geologii Uniwersytetu Warszawskiego i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Od lat podróżuje z aparatem docierając do najdalszych zakątków Ziemi. Zdjęcia i relacje z jego podróży publikowane były w wielu krajach: w magazynach, przewodnikach i albumach.

Jak mówi sam Marcin Dobas„Jestem ratownikiem górskim, przewodnikiem i fotografem. Moje pasje to fotografia, góry, nurkowanie i dalekie podróże. Fascynują mnie odległe, nietknięte przez człowieka miejsca. W swoich fotografiach staram się uchwycić piękno dzikiej przyrody oraz wyjątkowość otaczającego świata. W poszukiwaniu takich motywów i tematów przemierzam z aparatem kolejne kraje i zakątki. Fotografuję wszędzie tam, gdzie tylko jestem w stanie. Podczas trekingów, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania”. 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie i dyskusję w gronie pasjonatów fotografii podróżniczej.

Data i miejsce:
2 lutego 2016 (wtorek)  godz. 18.00
Klub Atelier al. Mamuszki 2, Sopot
Wstęp bezpłatny
Strona wydarzenia

Marcin Dobas - Fotowyprawy, czyli 9 opowieści o fotografii

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Promocje OLYMPUS