Warsztaty „Fotografia Makro z OLYMPUS” [ZAKOŃCZONE]

Warsztaty „Fotografia Makro z OLYMPUS”

Firma OLYMPUS organizuje bezpłatne warsztaty z fotografii makro. Cenieni fotografowie, Przemysław Michalak oraz Jerzy Głąb, poprowadzą jednodniowe warsztaty, które będą składać się z wykładu, ćwiczeń w studio, wyjazdu w plener oraz podstawowej edycji i wydruku zdjęć. Zapraszamy do Krakowa, Wrocławia i Bydgoszczy.

Warsztaty OLYMPUS:

Fotografia makro
Fotografia makro fascynuje i przyciąga wzrok nie tylko miłośników fotografii. Małe przedmioty mają magiczne właściwości. To co widzi nasze oko, to tylko bezpieczne uproszczenie i średnia wszystkich detali, na które patrzymy. Często zadajemy sobie pytanie jak sfotografować małe przedmioty w taki sposób, aby uchwycić nie tylko ich szczegóły, ale całe ich piękno. Warsztaty „Fotografia Makro z Olympus” są idealnym momentem nie tylko na zdobycie potrzebnej wiedzy ale również prawidłową konfigurację sprzętu.

Przemyslaw_Michalak_11

Warsztaty Fotografii Makro z OLYMPUS
Wszystkich, którzy interesują się fotografią makro i chcą poznać jej tajniki, firma OLYMPUS zaprasza na bezpłatne warsztaty prowadzone przez naszych specjalistów – Przemysława Michalaka i Jerzego Głąba. Warsztaty potrwają cały dzień. W programie znajdzie się wykład, ćwiczenia w studio, wyjazd w plener oraz podstawowa edycja i wydruk zdjęć. Uczestnicy warsztatów będą mieli do dyspozycji całą gamę aparatów OM-D oraz obiektywów M.ZUIKO, a także monitory EIZO. Zapraszamy do Krakowa, Wrocławia i Bydgoszczy.

Program warsztatów

 • 10:00-12:00 – podstawowa wiedza teoretyczna: Czym jest makrofotografia? Dobór i przygotowanie sprzętu. Światło i podstawowe systemy oświetlenia. Warunki pracy i organizacja planu zdjęciowego.
 • 12:00-12:15 – przerwa kawowa,
 • 12:30-13:30 – ćwiczenia w studio,
 • 13:30-14:30 – obiad,
 • 14:30-15:00 – transfer,
 • 15:00-17:00 – plener pod okiem wykładowcy,
 • 17:00-17:30 – transfer,
 • 17:30-19:00 – edycja zdjęć, wydruk zdjęć, pytania.

Terminy warsztatów

 • 9.05.2017 (wtorek) – Wrocław
 • 23.05.2017 (wtorek) – Bydgoszcz
 • 6.06.2017 (wtorek) – Kraków

Strona warsztatów i rejestracja
http://partner.olympus.pl/makro/

Przemysław Michalak
Urodził się w 1975 roku w Nakle nad Notecią. Głównym motywem jego prac jest przyroda, zwłaszcza w skali makro. To właśnie fotografii makro poświęcił kilka ostatnich lat swojego fotograficznego życia. Fascynuje go to co małe, niewidoczne gołym okiem. Jest typem podglądacza, uwielbia pokazywać detaliczność. Niechętnie bierze udział w konkursach (laureat jednej z edycji konkursu Olympus Fotolotni), autor kilku zakontraktowanych sesji fotograficznych, jednak nie jest to jego domena. To co robi, woli traktować jako formę wypoczynku i odskoczni od codziennego życia. W swojej fotografii bardziej skupia się na tym, by pokazać jak największą bioróżnorodność i w możliwie jak najbardziej detaliczny sposób zwrócić uwagę na jakość fotografii.

Przemysław Michalak

Jerzy Głąb
Miłośnik fotografii, kocha zdjęcia makro i portrety. W swoim zbiorze posiada setki wspaniałych zdjęć przyrody. Uwielbia światło. Tworzy obrazy pełne emocji i kolorów – wykorzystuje do tego aparaty Olympus i niezależną optykę, pochodzącą często z czasów analogowych. Na co dzień filmuje aparatami z serii OM-D. Zdobywca wielu nagród w konkursach fotograficznych. Fotografia to hobby, pasja i ucieczka od codzienności.

Jerzy Głąb

Kolejne warsztaty OLYMPUS
Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, warunków uczestnictwa oraz terminów spotkań znajdują się na stronie:
http://partner.olympus.pl/warsztaty/

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Strona warsztatów

Promocje OLYMPUS

Warsztaty OLYMPUS