Warsztaty Fotografii Portretowej z OLYMPUS [ZAKOŃCZONE]

Warsztaty Fotografii Portretowej z OLYMPUSOLYMPUS zaprasza na Warsztaty Fotografii Portretowej z Andrzejem Frankowskim, które odbędą się 30 czerwca 2016 r. w Dębicy. Dla uczestników dostępne będą aparaty Olympus z serii OM-D i PEN oraz obiektywy M.ZUIKO DIGITAL. Dodatkowo specjaliści z firmy EIZO opowiedzą o metodach kalibracji monitorów i analizy obrazu.

Fotografia portretowa to jedna z najtrudniejszych odmian fotografii, wymagająca od fotografa znakomitego warsztatu, stworzenia odpowiedniej atmosfery i współpracy z fotografowaną osobą. Portret pod względem kompozycji i techniki wykonania jest pojęciem niezwykle wszechstronnym, a warsztaty pod okiem doświadczonego fotografa pozwolą lepiej zrozumieć jego specyfikę.

Andrzej Frankowski - Fetish

Andrzej Frankowski – Fetish

Andrzej Frankowski „Fetish” – od lat związany z Kętrzynem gdzie się wychował i pracuje. Magiczny klimat Mazur i malowniczość tych terenów potrafi odnaleźć również w innych rejonach Polski. Każde jego ujecie jest wyważone i przygotowane w szczegółach. Nie ma bezmyślnych kadrów czy wykonywania zdjęć dla zasady.

Jego praca dzieli się na kilka etapów: pierwszy photoshop na żywo, czyli przygotowanie kadru i planu. Drugi etap doczekanie momentu w którym kadr będzie można zamknąć na kliszy. Trzeci najtrudniejszy etap to oczekiwanie na to aby emulsja światłoczuła osiągnęła pełnoletniość w swoim wyrazie. Czasem wydaje się, że to on, a nie klisza, dorasta do pokazania swoich obrazów. Andrzeja można rozpoznać po obróbce zdjęć. Jest ona bardzo charakterystyczna, a kolory, które pokazuje są tak magiczne i piękne jak miejsca gdzie powstały. Fetish znajduje piękno w połączeniu ciała kobiety z plenerem i zatopieniu tego połączenia w miksturze światła i cieni. Sam twierdzi, że doskonałość jest niedościgniona i to pogoń za króliczkiem. Strona autora >>

Andrzej Frankowski portrety

foto. Andrzej Frankowski – Fetish

EIZO_company_logoEIZO partnerem warsztatów 
EIZO to producent najwyższej jakości telewizorów i monitorów LCD do zastosowań biurowych, domowych, graficznych, foto, DTP, w medycynie, lotnictwie i przemyśle. Specjaliści firmy będą służyć pomocą w zakresie doboru i kalibracji monitora a także zarządzania barwami. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnych komputerów i monitorów graficznych EIZO. Uczestnicy warsztatów będą mogli zobaczyć wybrane monitory dedykowane zarówno dla amatorów, jak i osób zajmujących się fotografowaniem w sposób profesjonalny. Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i podzielą się swoimi doświadczeniami.

Harmonogram warsztatów

  • 10:00 – 11:30 – część teoretyczna Andrzeja Frankowskiego
  • 11:30 – 12:00 – przerwa kawowa
  • 12:00 – 13:00 – prezentacja EIZO
  • 13:00 – 14:00 – obiad
  • 14:00 – 16:00 – plener z Andrzejem Frankowskim
  • 16:00 – 17:30 – analiza obrazu EIZO
  • 17:30 – zakończenie warsztatów

Data i miejsce
30 czerwca 2016 r. (czwartek) – Dębica

Rekrutacja na warsztaty:
W warsztatach może wziąć udział 10 osób. Aby zapisać się na warsztaty należy przesłać dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu kontaktowego) oraz 5 zdjęć portretowych wykonanych aparatem marki Olympus na adres mail: slawomir.berski@olympus-europa.com. Na podstawie przesłanych zdjęć, wśród najlepszych prac zostaną wybrani uczestnicy. Wybranym uczestnikom przesłane zostaną mailowo zaproszenia wraz ze szczegółami dotyczącymi warsztatów.

Zapisy trwają do 20.06.2016 r. W dniu 21.06.2016 do laureatów zostanie przesłana informacja o otrzymaniu biletu na warsztaty i pozostałe szczegóły.

Warsztaty Fotografii Portretowej z OLYMPUS

Galeria Bezdomna
raw_logoW dniach 25.06 – 01.07 trwa również w Dębicy II edycja wystawy Dębickiego Koła Fotograficznego RAW, które powstało  wiosną 2014 r. Założycielem koła jest Mariusz Madeja. Na chwilę obecną koło liczy kilkunastu członków, są to amatorzy jak i osoby zajmujące się fotografią na co dzień. Organizuje sesje tematyczne, fotografuje na koncertach, zawodach sportowych itd. Organizuje Galerię Bezdomną już drugi rok z rzędu. Galerię w wspierają Władze Miasta i Powiatu oraz Miejski Ośrodek Kultury oraz firma OLYMPUS.

galeria_bezdomnaGaleria bezdomna prezentuje zdjęcia w pustostanach, opuszczonych fabrykach, pomieszczeniach przeznaczonych do remontu. Wystawy odbywają się bez preselekcji, bez narzucania tematu czy kształtu prezentacji a każdy z twórców w dniu prezentacji sam znajduje interesujący go kawałek powierzchni, sam wiesza, ustawia swoje prace i aranżuje pokaz, sam też zaprasza gości i organizuje wernisaż. Szczegóły wystawy >>

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

Plakat [pdf]

Strona Andrzeja Frankowskiego

Strona Galerii Bezdomnej

Promocje OLYMPUS