Wyróżnienie dla OLYMPUS w kategorii Innowacja Roku 2015

High_Res_Shot

Wyróżnienie dla OLYMPUS w kategorii Innowacja Roku 2015OLYMPUS w plebiscycie czytelników Optyczne.pl otrzymał wyróżnienie w kategorii Innowacja Roku 2015 za opracowanie trybu High Res Shot. Tryb, zastosowano w aparacie OM-D E-M5 Mark II a jego działanie polega na wykonaniu ośmiu ekspozycji, z wykorzystaniem mikroprzesunięcia sensora (korzystając z mechanizmu stabilizacji).

Dysponując matrycą o nominalnej rozdzielczości 16 Mpix, otrzymuje się w efekcie zdjęcie o rozdzielczości 7296×5472 pikseli (40 MPix).

OM-D E-M5 Mark II przewyższa swojego światowej klasy poprzednika dzięki udoskonalonej 5-osiowej stabilizacji obrazu i imponującym możliwościom video.

Nowy OM-D E-M5 Mark II zamienił wielokrotnie nagradzany aparat fotograficzny w wyrafinowane narzędzie przeznaczone dla kreatywnych fotografów i filmowców, oferując dodatkowo wygląd i wrażenia sprzętu najwyższej klasy. Pierwsza generacja E-M5 dała ambitnym fotografom możliwość osiągnięcia jakości odpowiadającej jakości zdjęć z cyfrowych lustrzanek i to bez konieczności korzystania ze statywów czy innego sprzętu. Kluczem do tego była niska waga, kompaktowa budowa i unikalna, 5-osiowa, stabilizacja obrazu (IS). W modelu E-M5 Mark II OLYMPUS rozwinął ten system jeszcze dalej, dlatego teraz możemy chwalić się najwydajniejszą na świecie stabilizacją obrazu. Kompensacja drgań aparatu odpowiada 5 krokom wartości ekspozycji, a to w wyraźny sposób przekłada się na jakość zdjęć robionych w słabszych warunkach oświetleniowych. Technologia ta zamknięta jest w solidnej, odpornej na warunki atmosferyczne obudowie. Właśnie dzięki bezkonkurencyjnej stabilizacji obrazu i wytrzymałej, kompaktowej budowie wymagający operatorzy video mogą kręcić filmy „z ręki”, w dowolnych warunkach, bez konieczności korzystania z dodatkowego, ciężkiego i niewygodnego ekwipunku. Więcej >>

Jak działa tryb OLYMPUS High Res Shot

Do pobrania:

Informacja prasowa [doc]

Komplet materiałów [zip]

OLYMPUS OM-D E-M5 Mark II

Promocje OLYMPUS