Wszystkie promocje

<<< powrót

23.12.2010

Wacław Wantuch "AKTY" - Mecenat Olympus Polska 

drukuj strone

Powiększ

 

Olympus Polska i Stara Galeria ZPAF w Warszawie zapraszają na wystawę fotografii aktu autorstwa wybitnego artysty tego gatunku Wacława Wantucha, absolwenta Krakowskiej ASP i autora kilku albumów fotograficznych aktów kobiecych. Czterdzieści czarno białych fotografii, prezentowanych w formie dużych wydruków to wybór z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa. 

  • Wernisaż w obecności autora - poniedziałek, 10 stycznia 2011 godz. 18.00 
  • Stara Galeria ZPAF, Warszawa Plac Zamkowy 8

  • Wystawa czynna od 10.01 do 04.02 codziennie w godzinach 12.00- 18.00 

Wacław Wantuch, absolwent Krakowskiej ASP i członek ZPAF-u od 2008 roku od wielu lat konsekwentnie realizuje w fotografii tematykę aktu kobiecego. Jest autorem kilku albumów fotograficznych publikowanych regularnie od 2000r. Wystawie w Starej Galerii będzie towarzyszyć prezentacja najnowszego albumu artysty, wydanego w wersji polsko-angielskiej i opatrzonego wstępem Hanny Bakuły. Album ten nie jest zwykłą kontynuacją wydanych wcześniej przez Wydawnictwo BOSZ zbiorów „Akt” i „Akt 2”. Owszem, z poprzednimi łączy go osoba autora fotografii – Wacława Wantucha. 

 

Nadal też – jak pisze autorka wstępu Hanna Bakuła – akty przypominają „rzeźby klasyczne, czarno-białe układanki pełne tłumionych emocji”, natomiast odróżniają się samą koncepcją artystyczną. Zdjęcia modeli w dużej mierze nawiązują do przywoływanych przez bogatą wyobraźnię czytelnika figur i brył geometrycznych. Tworzą tym samym nową jakość odbioru i poszerzają pole interpretacyjne, wzmacniając jednocześnie doznania estetyczne.

 

Na wernisażu obok autora gościć będziemy Hannę Bakułę oraz przedstawicieli firmy Olympus.

 

Strona Autora:

http://waclawwantuch.com/ 

 

 Materiały do pobrania:

Informacja prasowa [Format: WORD]

Komplet materiałów [Format: ZIP]

Strona Autora

Pasjonaci
© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies