Wszystkie promocje

10.09.2013

Kanał informacyjny Olympus Polska RSS

OM-D E-M1 ustanawia nowy standard jakości obrazu.

Olympus wprowadza na rynek najlepszy w historii aparat Mikro Cztery Trzecie

 

OM-D_E-M1_EZ-M1240


Olympus stworzył aparat, który rozwiąże problem właścicieli lustrzanek pełnoklatkowych i APS-C — OM-D E-M1. Lustrzanki cyfrowe są zbyt duże, by mieć je zawsze przy sobie. OM-D E-M1 jest bardziej kompaktowy i doskonale sprawdza się w podróży. Łączy w sobie niewielkie rozmiary systemu Mikro Cztery Trzecie z jakością obrazu właściwą dla lustrzanek cyfrowych. Nowy sensor Live MOS oraz procesor obrazu TruePic VII nowej generacji stanowią gwarancję niezwykłej precyzji i doskonałej jakości obrazu. PODWÓJNY FAST AF, w jaki wyposażono E-M1, przewyższa wydajność autofokusa swojego poprzednika, OM-D E-M5. To jeden z najszybszych na świecie systemów AF, z którego można korzystać, robiąc zarówno standardowe zdjęcia, jak i zdjęcia sekwencyjne. Dzięki PODWÓJNEMU FAST AF do E-M1 podłączymy wiele wymiennych obiektywów. Najnowszy OM-D posiada wizjer elektroniczny o mocy powiększenia pełnoklatkowej lustrzanki wysokiej klasy i unikalny* 5-osiowy system stabilizacji obrazu, który zastosowano już wcześniej w OM-D E-M5. E-M1 jest odporny kurz, zachlapania oraz niskie temperatury**.

Czarny E-M1 będzie sprzedawany od połowy października 2013 roku jako samodzielny korpus oraz zestaw z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL 12-40mm 1:2.8. Osoby używające już E-Systemu, po dokonaniu zakupu OM-D E-M1 mają możliwość skorzystania z oferty specjalnej.

Olympus OM-D E-M1 EZ-1240

Olympus OM-D E-M1 EP-13 Olympus OM-D E-M1
Olympus OM-D E-M1 Olympus OM-D E-M1


Najszybszy AF zastosowany w aparatach Olympus
Użytkownicy E-M1 będą czerpać korzyści z najszybszego systemu AF, jaki kiedykolwiek zastosowano w aparatach Olympus. PODWÓJNY FAST AF zapewnia bardzo szybkie działanie autofokusa zarówno z obiektywami Mikro Cztery Trzecie, jak i Cztery Trzecie, które można zamocować do E-M1 poprzez adapter. Aparat wykrywa rodzaj używanego obiektywu i automatycznie wybiera najbardziej odpowiednią technologię AF – AF detekcji fazy lub AF działający na zasadzie detekcji kontrastu. Obiektywy Cztery Trzecie pracują z wykorzystaniem detekcji fazy, a Mikro Cztery Trzecie z wykorzystaniem detekcji kontrastu. Technologie AF pozwalają ustawić ostrość na jednym z 37 punktów lub 81 obszarach ostrości. 

Najlepsza jakość obrazu
Aparat OM-D E-M1 zachwyci nawet wielbicieli lustrzanek. Obiektywy systemu Cztery Trzecie i Mikro Cztery Trzecie (63 obiektywy; ich liczba stale rośnie) doskonale współpracują z nowym, 16-megapikselowym sensorem Live MOS i potężnym procesorem obrazu siódmej generacji serii TruePic. Procesor TruePic VII używa nowej Technologii Drobnych Szczegółów II, pozwalając tym samym uzyskać najlepszą jakość zdjęć bez względu na zastosowany obiektyw i przysłonę. 

Najmocniejszy jak dotąd wizjer elektroniczny firmy Olympus
Olympus rozwija kreatywność użytkowników za sprawą nowego wizjera elektronicznego o rozdzielczość 2,36 mln punktów, który swoimi parametrami i funkcjonalnością przewyższa wizjery optyczne. Wizjer, w jaki wyposażono E-M1, posiada powiększenie 1,48x (około 1,3x większe niż w typowej lustrzance), PODWÓJNY FAST AF, automatykę regulowania podświetlenia oraz nową, wyjątkową funkcję — tryb podglądu HDR. Pozwala on na monitorowanie obrazów HDR w celowniku przed zrobieniem zdjęcia, a także na eksperymentowanie z czterema kluczowymi ustawieniami: proporcjami boków, powiększeniem, kolorami, światłem i cieniami. OM-D E-M1 wprowadza także nowy sposób dostosowania kolorów. Zamiast wykresów i cyfr użytkownik ma teraz do dyspozycji Kreator Kolorów. Wyniki można sprawdzić w czasie rzeczywistym w EVF dzięki podglądowi na żywo. Opóźnienie wynosi zaledwie 29 ms i jest niezauważalne dla ludzkiego oka. Nowy wizjer elektroniczny pozwala na obserwację ruchu nawet bardzo szybko przemieszczających się obiektów***.

OM-D E-M1 OM-D E-M1
OM-D E-M1 IS OM-D E-M1
OM-D E-M1 OM-D E-M1


Niezawodny aparat
Hybrydowy, 5-osiowy stabilizator obrazu Olympus* kompensuje ruch wokół osi obiektywu, przesunięcia w pionie i w poziome oraz wszelkie przechylenia aparatu. Dzięki niemu z łatwością zrobimy ostre zdjęcie bez statywu, fotografując z wykorzystaniem dużych ogniskowych. Nawet jeśli jesteśmy w ruchu, hybrydowy IS pozwoli nam zarejestrować film HD wolny od niepożądanych poruszeń i rozmyć, bez względu na zastosowaną ogniskową. Do kadrowania w czasie rzeczywistym możemy wykorzystać wizjer lub ekran LCD. Wykonany z magnezu korpus E-M1 jest odporny na kurz**, zachlapania** oraz mróz**. OM-D E-M1 to najlepszy aparat, perfekcyjnie pracujący w temperaturze nawet -10°C*.

Zaawansowane WiFi
Jednym z najistotniejszych atutów E-M1 jest wbudowane WiFi, które w łatwy i szybki sposób pozwala skomunikować aparat ze smartfonem i umieścić wybrane zdjęcia na stronach internetowych oraz portalach społecznościowych. Smartfona możemy używać również jako pilota zdalnego sterowania, by nie dotykać aparatu podczas fotografowania z długim czasem ekspozycji. Parowanie ze smartfonem jest łatwe i szybkie, wystarczy, że użyjemy kodu QR. Na ekranie smartfona możemy śledzić obraz Live View wyświetlany na ekranie aparatu, a nawet sprawdzać wyjątkowy i spektakularny efekt Live Bulb. Bieżąca aktualizacja obrazu Live View następuje w zadanych odstępach czasu podczas ekspozycji w trybie Bulb. Za pomocą ekranu telefonu ustawimy ostrość i zdalnie wyzwolimy migawkę za pośrednictwem WiFi (w trybach P, A, S, M).Najbardziej przyjazny profesjonalistom systemowy aparat Olympus
OM-D E-M1 został zaprojektowany w ścisłej współpracy z profesjonalnymi fotografami, którzy podzielili się z Olympusem swoimi pomysłami na stworzenie bardziej ergonomicznego aparatu. W porównaniu z nieporęcznymi lustrzankami, programowalne pokrętła, przełączniki i pierścienie E-M1 mają odpowiednią wielkość i zostały tak rozmieszczone, że aparat doskonale leży w dłoni, a jego obsługa jest niezwykle łatwa. Na przykład: za pomocą dwóch pokręteł można ustawić przysłonę i ekspozycję, a następnie, przesuwając dźwignię zmiany funkcji - ISO oraz balans bieli. Aparat E-M1 wymaga korzystania z obiektywów profesjonalnej jakości. Jest ich coraz więcej. Wraz z flagowym OM-D w sprzedaży pojawi się odporny na kurz, zachlapania oraz mróz** obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-40mm 1:2.8. Wkrótce dostępny będzie również obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:2.8, idealny do robienia profesjonalnych zdjęć poruszających się obiektów. 

 

OM-D E-M1 FL-LM2 OM-D E-M1 EZ-M1240 HLD-7
OM-D E-M1 EZ-M1240 HLD-7 OM-D_E-M1_EZ-M1240
OM-D_E-M1_EZ-M1240_HLD-7_GS-5 OM-D_E-M1_EZ-M1240_HLD-7_GS-5Niezwykle atrakcyjne oferty firmy Olympus
Osoby posiadające aparaty Mikro Cztery Trzecie mogą korzystać również z obiektywów systemu Cztery Trzecie. Użytkownicy aparatów E-System, którzy do listopada 2013 roku dokonają zakupu E-M1, otrzymają od firmy Olympus adapter o wartości ok. 200 €. Natomiast Klienci, którzy zarejestrują się przed rozpoczęciem sprzedaży (początek października), dostaną w prezencie bezpłatny egzemplarz pionowego uchwytu zasilającego HLD-7. Podłączony do aparatu znacznie ułatwia pracę. 

 OM-D E-M1 to wyjątkowy aparat, który zasługuje na wyjątkowe traktowanie.
Z myślą o użytkownikach E-M1 Olympus stworzył bezpłatny Service Plus, a także przygotował ofertę bezpłatnego wydłużenia gwarancji zakupionego aparatu E-M1. Klienci, którzy dołączą do Service Plus będą mogli korzystać ze „Specjalnej infolinii”, z „Usługi osobistego odbioru” oraz z usługi „Szybka naprawa”.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.myolympus.olympus-europa.com  i dołączenia do Service Plus.

OM-D_E-M1_EW-1220 OM-D_E-M1_EM-M6028
OM-D_E-M1_EM-P5020 OM-D_E-M1_ET_M4518
OM-D_E-M1_EZ-M1240 OM-D_E-M1_EW-M1718
OM-D_E-M1_EZ_M7530 OM-D_E-M1_BCL-1580

 


Akcesoria:

 • Bezpłatny adapter MMF-3, odporny na kurz i zachlapania**, dla użytkowników systemu Cztery Trzecie. Adapter pozwala zamocować obiektywy Cztery Trzecie do korpusów Mikro Cztery Trzecie. Doskonale sprawdza się podczas fotografowania odpornymi na kurz i zachlapania** obiektywami serii „Pro" i „Top Pro” - dostępny do końca listopada 2013 roku.
 • Profesjonalna, systemowa torba PEN (CBG-10) i miękki pokrowiec (CS-42). Ochrona i szybki dostęp do aparatu oraz obiektywów.
 • Pikowany pokrowiec (CS-43) oraz pasek na szyję (CSS-P118), który można prać.
 • Obudowa podwodna PT-EP11. Wyposażona w wymienny port; pozwala zejść na głębokość 45 metrów.
 • Pionowy uchwyt zasilający HLD-7. Nieporuszone zdjęcia bez względu na pozycję, w jakiej fotografujemy.

DODATKOWE funkcje:

 • Fotostory, 3 sposoby tworzenia historyjki.
 • 12 Filtrów artystycznych, w tym nowy filtr Diorama II - znakomity efekt rozmycia ostrości na zdjęciach portretowych.
 • Zdjęcia seryjne 10 kl./sek. do fotografowania szybko poruszających się obiektów. 
 • Automatyczne filmy poklatkowe. 
 • Live Bulb - aktualizacja podglądu naświetlenia w czasie rzeczywistym.
 • Peaking ostrości przy wykorzystaniu manualnych obiektywów. 

GŁÓWNE CECHY OM-D E-M1:

 • Najlepsza jakość obrazu oferowana przez aparaty Olympus.
 • Idealnie proporcjonalny korpus Mikro Cztery Trzecie bardziej kompaktowy niż korpus lustrzanek cyfrowych. Solidnie wykonany, doskonale leżący w dłoni.
 • Kompatybilny ze standardem Cztery Trzecie i Mikro Cztery Trzecie dzięki PODWÓJNEMU FAST AF.
 • EVF - 2,36 mln punktów, powiększenie 1,48x - łatwe kadrowanie i zmiana ustawień w czasie rzeczywistym.
 • * 5-osiowa stabilizacja obrazu kompensująca ruch wokół osi obiektywu, przesunięcie w pionie i poziomie, a także przechylenia aparatu. Niezrównana stabilność, nieporuszone zdjęcia oraz filmy rejestrowane w ruchu
 • Nowy sensor Live MOS oraz procesor obrazu TruePic VII nowej generacji z Technologią Drobnych Szczegółów II – niezwykła precyzja, doskonała jakość obrazu. 
 • Wbudowane WiFi - zdalne wyzwalanie migawki, podgląd Live View, sterowanie P, A, S, M, podgląd Live Bulb i możliwość udostępniania zdjęć za pomocą dotykowego ekranu kompatybilnego smartfona.
 • Solidna obudowa magnezowa odporna na kurz, zachlapania oraz mróz** (do -10°C*).

* Stan na wrzesień 2013 roku.
** Stosownie do warunków testowych określonych przez Olympus. 
*** Możemy odnieść wrażenie, że ruch niektórych bardzo szybko poruszających się obiektów nie jest odtworzony płynniePełny opis funkcji OM-D E-M1 znajduje się na stronie: www.olympus-europa.com 


Odwiedź również: http://olympusomd.com/europe 

 

ACCESSORIES_CS-43_E-P5
ACCESSORIES_E-M1_PT-EP11 ACCESSORIES_E-M1_PT-EP11
ACCESSORIES_CBG-10 ACCESSORIES_CBG-10
ACCESSORIES_CS-42

E-M1_OM-D/OM-D_E-M1_EZ-M1240

OM-D_E-M1_EZ-M1240

 

 Materiały do pobrania:

Informacja prasowa [doc]


Komplet materiałów [zip]


Olympus E-M1 OM-D


Promocje Olympus
© Olympus

Terms of Use

Ochrona prywatności

Znak firmowy

Cookies